Wybierasz się na narty za granicę? Sprawdź pakiet OC/AC w LINK4

2022-01-28 15:20
Wybierasz się na narty za granicę? Sprawdź pakiet OC/AC w LINK4
Autor: Materiały prasowe

Wszyscy odczuwamy, że pogoda staje się coraz mniej przewidywalna. Zmiany te mają przełożenie na naszą codzienność, także tę drogową. Dobitną ilustracją tego problemu są choćby ostatnie dwa miesiące: zarówno grudzień, jak i styczeń to prawdziwy festiwal pogodowych niespodzianek. W takich warunkach szczególnie warto zastanowić się nad kwestią dodatkowego ubezpieczenia auta przed wyjazdem w trasę, by tegorocznych ferii nie zrujnowała lawina wydatków...

Pakiet OC/AC to doskonały wybór na zimę

Wichury, śnieżyce, gołoledź, lepkie pośniegowe błoto, gęste zimowe mgły… Do tego różnice temperatur i niekorzystna, osłabiająca koncentrację aura - nawet największe doświadczenie i ostrożna jazda nie zawsze są w stanie ustrzec nas przed szkodą. Wtedy ratunkiem dla domowego budżetu jest ubezpieczenie Autocasco.

OC i AC - razem najkorzystniej

O swoim zeszłorocznym wyjeździe na ferie zimowe opowiedziała nam pani Anna (41 l.) z Drezdenka: 

Moja rodzina jest dość nietypowa – kierowcą zawsze byłam ja. Mąż wprawdzie ma prawo jazdy, ale… jeździć nie lubi. Nie stoi za tym żadna „wypadkowa” historia. Jako że latami dojeżdżał do pracy w Gorzowie pociągiem, odzwyczaił się od prowadzenia auta.

I tak „stery” przejęłam ja. W zeszłym roku ferie chcieliśmy spędzić we francuskich Alpach. Ze względu na panującą pandemię, woleliśmy pojechać autem. Z myślą o wyjeździe zresztą postanowiliśmy na nowy okres ubezpieczenia dokupić jeszcze Autocasco.

Wybraliśmy pakiet OC/AC w LINK4, bo jak wyliczył nasz agent ubezpieczeniowy, dawał nam najwięcej korzyści za niedużą stawkę w porównaniu z innymi ofertami. Okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. Trzeciego dnia naszego pobytu w Chamonix Mont Blanc mieliśmy stłuczkę. Jakby tego było mało, powstała ona z mojej winy – nie zauważyłam nadjeżdżającego zza zakrętu auta.

Nikomu nic się nie stało, wiedziałam też, że moje OC pokryje szkody Włocha, w którego samochód wjechałam, ale… po zderzeniu z pancernym SUV-em szkody w naszej fabii były spore. Wgniecenia karoserii obejmowały maskę i prawy błotnik, uszkodzony był też prawy reflektor i przedni zderzak.

W miejscowej stacji kontroli pojazdów diagnosta stwierdził, że powrót naszym autem do Polski póki co odpada, ale po wymianie reflektora będzie możliwy. Po tygodniu reflektor był już zamontowany a maska zabezpieczona przed ewentualnym otwarciem w trakcie jazdy. Kiedy parę dni później wróciliśmy do kraju, naprawiliśmy wszystkie szkody, korzystając z ubezpieczenia AC.

Cała procedura działała wzorowo, a formalności ograniczono do minimum. Za wypłaconą kwotę z ubezpieczenia bez problemu pokryłam koszty blacharza i lakiernika. Dzięki pakietowi OC/AC w LINK4 spory ciężar naprawy auta nie odbił się na naszym domowym budżecie: całą potrzebną sumę wypłacił ubezpieczyciel. Na własnej skórze sprawdziłam, że zdecydowanie nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach – szczególnie gdy wybieramy się zimą w zagraniczną trasę. OC/AC w LINK4 to świetna decyzja.

Dlaczego oprócz OC dobrze też mieć AC?

Państwo Anna i Krzysztof skorzystali z ubezpieczenia, gdy szkoda przydarzyła się za granicą. W LINK4 ubezpieczenie Autocasco wypadkowe obejmuje bowiem szkody, które powstaną na terenie całej Europy. AC jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem, ale warto o nie zadbać, szczególnie o tej porze roku.

Samo OC nie chroni naszego auta. Daje za to ochronę w razie gdy wyrządzimy szkody osobom trzecim. Kupując pakiet OC/AC w LINK4, nabywamy dwa niezwykle popularne rodzaje ubezpieczeń. OC jest obowiązkowe i chroni ofiary naszego działania, za to AC osłania właścicieli pojazdów przed ponoszeniem konsekwencji kosztownych napraw własnego auta w razie uszkodzeń, które mogą powstać wskutek wypadku lub kolizji spowodowanych z naszej winy.

Może być także finansowym zabezpieczeniem na wypadek kradzieży auta. Jak wybrać najlepszy wariant? Warto przyjrzeć się zakresowi proponowanego ubezpieczenia i świadomie podjąć decyzję o wyborze ubezpieczyciela. Decydując się ubezpieczenie AC w LINK4, polisę zawieramy w formule all risk, co oznacza, że nasz pojazd objęty jest ochroną w razie wszelkich zdarzeń (oprócz tych konkretnie wskazanych w OWU).

Przydatne informacje:

W ramach ubezpieczenia Autocasco w LINK4 do wyboru są dwa warianty likwidacji szkody:

WARSZTAT – naprawa auta w wybranym warsztacie, w tym ASO (Autoryzowanych Stacjach Obsługi) z wykorzystaniem oryginalnych części i rozliczenie na podstawie faktur;

KOSZTORYS – na podstawie wyceny szkody sporządzonej przez rzeczoznawcę właściciel pojazdu otrzymuje odszkodowanie i naprawia auto we własnym zakresie.

Polisa OC/AC zapewnia ochronę pojazdu od następstw wszelkich zdarzeń (ALL RISK), a dodatkowo do każdego ubezpieczenia OC lub OC/AC LINK4 oferuje Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, obejmujący m.in.:

  • pomoc na miejscu zdarzenia, w tym także wymianę koła lub uruchomienie silnika w razie rozładowania akumulatora;
  • holowanie w razie wypadku (do 100 km) oraz samochód zastępczy w razie wypadku lub kradzieży (do 3 dni);
  • pomoc informacyjną 24h/dobę;
  • pomoc drogową średnio w 30 minut od zgłoszenia.

Jak wykupić pakiet OC/AC w LINK4?

Ubezpieczenie Autocasco w LINK4 można wykupić tylko w pakiecie z OC.

Na stronie internetowej link4.pl znajduje się kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, i w 60 sekund wyliczy całkowity polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z Grupą PZU.