Wystarczy chęć do pracy

2021-07-26 0:00
Wystarczy chęć do pracy
Autor: Materiały Prasowe

Oryslava Michalczak prowadzi swój sklep Żabka w Poznaniu dopiero od stycznia br., ale już cieszy się z rosnących obrotów, zatrudnia ekipę stałych pracowników i snuje plany na przyszłość (może otwarcie drugiego sklepu). Zdecydowała się na Żabkę, bo chciała się rozwijać i mieć własny biznes. Podkreśla fakt, że w tej sieci franczyzobiorca nie musi mieć dużego wkładu własnego i wystarczy chęć do nauki oraz pracy, by osiągnąć sukces.

Oryslava Michalczak na Ukrainie była księgową. Gdy przyjechała do Polski, znalazła pracę w handlu. Jednak rola sprzedawcy – przy jej temperamencie i energii – wydawała się jej monotonna. Marzyła, by się rozwijać i by mieć własny biznes.

– Nie lubię rutyny, motywują mnie wyzwania. Stąd pomysł, by zostać franczyzobiorcą sklepu Żabka. Warunki są bardzo korzystne, jeśli ktoś chce zacząć prowadzić własną działalność. Wystarczy niewielka inwestycja finansowa. Otrzymuje się od sieci w zamian zatowarowany i umeblowany sklep (sprzęt AGD, szafki, komputer itp.). Nie trzeba się o nic martwić, wystarczy zaangażowanie i chęć do pracy – mówi pani Oryslava. – Bardzo lubię pracę z ludźmi. Gdy któryś z pracowników idzie na przerwę albo potrzebuje wolnego dnia, chętnie staję za kasą i obsługuję klientów – opowiada.

Start nie był najłatwiejszy. W początkowym okresie pomagała jej rodzina – dzieci i mąż, czasem nawet znajomi. Wiele kosztowało ją nauczenie się właściwego zarządzania własną placówką czy składanie zamówień – siedziała w papierach, liczyła, analizowała, czytała e-maile. Gdy obroty znacznie wzrosły i zdobyła grono stałych klientów, mogła pozwolić sobie na zatrudnienie pracowników – teraz ma stałą ekipę, z którą współpracuje. – Na szczęście od początku mogłam liczyć na wsparcie sieci. Pomagają mi m.in. partner ds. sprzedaży czy partner ds. szkoleń. To daje psychiczny spokój. Dzisiaj to już za mną, nabrałam wprawy. Klikam na tablecie jednym palcem i zamówienie zrobione – śmieje się pani Orysłava.

Wystarczy chęć do pracy
Autor: Materiały Prasowe

Pani Orysłava prowadzi sklep na starym, niewielkim osiedlu w dzielnicy Wilda. Codzienne zakupy robią u niej seniorzy, do nich więc dostosowuje swój asortyment. Obok jest też przystanek tramwajowy, często więc wpada ktoś po coś do picia czy szybkiego do zjedzenia. Pani Oryslava przejęła funkcjonujący w tym miejscu sklep i przyznaje, że ciężka praca przynosi pożądany efekt i zysk. – U mnie klienci czują się dobrze. Staram się zawsze witać ich z uśmiechem. Nie mam też problemu z tym, by wyjść zza lady i pomóc komuś odnaleźć potrzebne artykuły. Pewien starszy pan, który codziennie wpada do mojego sklepu po drobne sprawunki, mówi, że czuje się u mnie obsłużony jak król – opowiada pani Oryslava.

W jej Żabce można nie tylko zrobić zakupy, lecz także zapłacić rachunki. – Cieszę się, że jest taka usługa. I choć jej realizacja zajmuje trochę czasu, to jednak kiedy klient przyjdzie opłacić rachunek, zwykle też robi zakupy i o to chodzi – wyjaśnia. Jej zdaniem uprzejmość w stosunku do klienta i umiejętność przyciągnięcia go do sklepu to jest właśnie klucz do sukcesu w tym biznesie.

Biznes, który daje satysfakcję i gwarancję przychodów

Wykonując swoje obowiązki zawodowe, średnio poświęcamy na to jedną trzecią doby przez ok. 40lat. Jeśli więc nasze zajęcie nie jest satysfakcjonujące, nie tylko daje nam poczucie straty czasu i energii, lecz także z pewnością wpływa negatywnie na pozostałe obszary naszej aktywności życiowej. Może więc warto rozważyć własny biznes, który pozwoli nie tylko na samorealizację, lecz także na samodzielne kształtowanie osiąganych wyników finansowych? Dla osób, które obawiają się potencjalnego niepowodzenia, dobrym rozwiązaniem będzie franczyza.

Franczyza jest modelem prowadzenia działalności gospodarczej opartym na współpracy pomiędzy siecią franczyzową a samodzielnym przedsiębiorcą, który prowadzi swój biznes pod szyldem sieci na określonych warunkach i na podstawie umowy franczyzowej. Ten system pozwala na samorealizację w zarządzanym przez siebie przedsięwzięciu, z realnym wpływem na osiągane wyniki, ale przy jednoczesnym wsparciu silnej organizacji, jaką jest sieć franczyzowa. Ciekawą ofertę franczyzową ma Żabka. Od 1lipca br. wszyscy nowi franczyzobiorcy zyskują 17 tys. zł przychodu gwarantowanego miesięcznie przez pierwszych 12 miesięcy oraz możliwość uzyskania w tym okresie do 12 tys. zł dodatkowego wsparcia finansowego na rozwój biznesu. Nowa oferta stanowi solidne zabezpieczenie dla początkującego franczyzobiorcy i pozwala skupić się na rozwoju biznesu, szczególnie w pierwszym etapie funkcjonowania sklepu. Z oferty mogą skorzystać wszyscy zainteresowani prowadzeniem własnej placówki pod zielonym szyldem, którzy pomyślnie przejdą etap rekrutacji i szkoleń. Dodatkowo sieć Żabka zapewnia swoim franczyzobiorcom w pełni wyposażony i zatowarowany sklep, a także możliwość dalszego rozwoju kompetencji i pełne wsparcie. Sieć daje im także swój know-how, zaplecze marketingowe oraz znaną wśród Polaków markę, która przyciąga klientów. To wszystko przy wkładzie własnym wynoszącym zaledwie 5 tys. zł, które wydatkowane są na zakup koncesji czy kasy fiskalnej.

Przedsiębiorcy korzystają także z szeregu narzędzi ułatwiających prowadzenie przez nich placówek, jak np. aplikacja Cyberstore. Co ważne, Żabka troszczy się o swoich franczyzobiorców także w najtrudniejszych momentach, co pokazała pandemia koronawirusa. Do dziś wspiera ich w zakresie zapewnienia środków ochrony, a także poprzez wprowadzanie nowych usług, jak „Żabka do domu” czy „Zamów i odbierz”, odpowiadających na zmieniające się potrzeby klientów. Oferowane przez Żabkę wsparcie zwiększa szansę powodzenia biznesu i ułatwia start na rynku także osobom bez wcześniejszego doświadczenia w handlu – jak wynika z danych sieci, na 10 nowych przedsiębiorców aż 9 po pierwszym roku osiąga satysfakcjonujący poziom rozwoju sklepu. Oferta sieci kierowana jest również do przedsiębiorców pochodzących spoza Polski, którzy zgodnie z polskim prawem mogą założyć jednoosobową działalność gospodarczą oraz płynnie posługują się językiem polskim.

Wystarczy chęć do pracy
Autor: Materiały Promocyjne