Luxmed

i

Autor: Materiały prasowe

Z troski o zdrowie i o środowisko

2021-11-26 14:45

Troska o naturę i profilaktyka zdrowotna są ze sobą powiązane. Nie będzie zdrowego człowieka bez zdrowego środowiska. Właśnie taki przekaz niosła ze sobą tegoroczna edycja wyzwania Healthy Cities.

375 tys. drzew od Grupy LUX MED

Przez cały czerwiec Polacy mieli szansę zadbać o zdrowie i jednocześnie przyczynić się do nasadzenia nowych drzew w wybranym województwie. Uczestnicy wyzwania zrobili łącznie 375 mln kroków, a w nagrodę LUX MED posadził łącznie 375 tys. drzew, czyli 50 hektarów lasów w całej Polsce. W akcji wzięło udział prawie 4000 uczestników. W drużynowej rywalizacji zwyciężyło województwo kujawsko-pomorskie.

W październiku i listopadzie posadzonych zostało aż 12 gatunków: sosna, buk, dąb, brzoza, olsza, świerk, modrzew, grab, jodła, wiąz, lipa i jawor. W zależności od lokaliizacji nasadzeń i typu siedliska, wybrane zostały gatunki, które będą miały najlepsze warunki wzrostu na danym obszarze. Do udziału w wyzwaniu wystarczyło pobrać darmową aplikację Healthy Cities i każdego dnia chodzić – najlepiej wykonywać 6000 kroków. Takie minimum dziennej aktywności fizycznej zaleca Światowa Organizacja Zdrowia dla dorosłego człowieka. Jest to niezbędne dla utrzymania naszego organizmu w zdrowiu i dobrej kondycji.

Szkodliwy dwutlenek węgla

Sam ruch to jednak nie wszystko. Istotnym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie jest środowisko, w którym żyjemy. Chcąc poznać skalę efektu ekologicznego realizowanego projektu, LUX MED wspólnie z Instytutem Badawczym Leśnictwa policzyli ilość dwutlenku węgla, która zostanie pochłonięta przez zasadzone w ramach Healthy Cities drzewa. Ekosystem leśny zarówno pochłania dwutlenek węgla, jak i go uwalnia. Z dodatnim bilansem węglowym będziemy mieli do czynienia dopiero po ok. dziesięciu latach od posadzenia drzew. Potem drzewa będą pochłaniały coraz więcej. Do 2051 r. pochłoną aż 13,2 tys. ton dwutlenku węgla.

Luxmed 2

i

Autor: Materiały prasowe

Warto zacząć od siebie

LUX MED podejmuje także inicjatywy w kierunku ograniczenia wpływu, jaki sama firma wywiera na otoczenie. Z uwagi na prowadzony rodzaj działalności, ślad węglowy firmy – czyli całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych przez organizację – spowodowany jest głównie przez wykorzystanie energii. Z tego powodu od kilku lat LUX MED korzysta z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Firma wymienia też klimatyzatory na energooszczędne czy instaluje oświetlenie LED. Stara się ograniczyć zużycie papieru. Wymienia też flotę na samochody z napędem hybrydowym. Nowe pojazdy będą sprzyjać poprawie jakości powietrza i komfortu akustycznego, szczególnie w miastach.

- Obserwując postępujące zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska czy wyczerpujące się zasoby nie sposób pozostać obojętnym. Są to zjawiska, do których przyczynia się człowiek. Mając poczucie odpowiedzialności, nie zastanawiamy się czy jako firma powinniśmy podejmować działania prośrodowiskowe, tylko jak zrobić to najbardziej efektywnie – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LuxMed.

PARTNER MATERIAŁU LUXMED

Luxmed 3

i

Autor: Materiały prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki