Zachodniopomorskie: Ciężarówka wjechała pod pociąg. Kierowca nie żyje.

2018-06-13 17:23 DAR
Wypadek pociągu z ciężarówką na przejeździe kolejowym w Daleszewie
Autor: Robert Stachnik/REPORTER Wypadek pociągu z ciężarówką na przejeździe kolejowym w Daleszewie

Do tragicznego wypadku doszło w Daleszewie w woj. zachodniopomorskim. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ciężarówka wjechała tam wprost pod pędzący pociąg osobowy. Jedna osoba nie żyje, a 28 jest rannych.

Stalowy kolos, uderzył w samochód z potężną siłą i zmiótł go do rowu. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. W trakcie zderzenia, rannych zostało aż 28 pasażerów, w tym maszynista i kierownik pociągu. Wśród poszkodowanych jest też 7 dzieci. Na szczęście mają niegroźne obrażenia i ich życiu nic nie zagraża - Najmłodsi pasażerowie mają liczne urazy i obrażenia. Ale ich życiu nic nie zagraża- wyjaśnia rzecznik komendanta wojewódzkiego straży pożarnej Tomasz Kubiak.
Niewykluczone, że liczba poszkodowanych osób się zwiększy. Na miejscu cały czas trwają nieprzerwanie działania ratownicze. Pociąg jest doszczętnie zniszczony, a jego wagony przechylone i częściowo wykolejone. W wyniku wypadku, uszkodzony został cały tor oraz sieć trakcyjna. Trasa na odcinku Szczecin- Kostrzyn jest nieprzejezdna – Na odcinku Szczecin- Gryfino wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza- mówi Mirosław Siemieniec rzecznik PKP. Wyjaśnieniem przyczyny wypadku ma zająć się specjalna komisja. Na miejscu pracuje już prokurator. Usuwanie skutków może potrwać kilka dni.

Najnowsze