Zadbaj o siebie i swoich bliskich

2020-10-26 16:57 Materiał Partnerski
Zadbaj o siebie i swoich bliskich
Autor: Materiały Promocyjne

Wciąż słyszymy o pandemii koronawirusa, wzroście zachorowań na COVID-19 i rosnących ograniczeniach. Nie mamy na to wpływu. Nie wiemy, jak sytuacja będzie się rozwijać w najbliższych miesiącach. Jedyne, co możemy zrobić, to zachować się odpowiedzialnie i zadbać o to, na co mamy wpływ np. o odpowiednie wsparcie dla nas samych w różnych losowych sytuacjach.

Pandemia nauczyła nas nie tylko odpowiedzialnego zachowania, ale także zupełnie innego podejścia do wydawania pieniędzy. Kupujemy te produkty i usługi, które posłużą nam dłużej i są faktycznie wartością dodaną. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja, którą dzisiaj podejmujemy, będzie miała wpływ na przyszłość i może zaważyć na losie najbliższych. Taką decyzją może być kupno odpowiedniego ubezpieczenia.

Pomoc w przypadku choroby

Polisa powinna nam pomóc w różnych losowych sytuacjach. Choćby w przypadku zachorowania na COVID-19. Gdy kupujemy polisę chroniącą zdrowie i życie, warto zwrócić uwagę, czy możemy liczyć nie tylko na wypłatę pieniędzy w przypadku leczenia po wypadku lub przy poważnej chorobie. Ważne jest, aby przewidywała także pomoc finansową jeśli zachorujemy na COVID-19. Dla przykładu mając ubezpieczenie Warta Ochrona, możemy w takich sytuacjach otrzymać nawet 500 zł za dzień pobytu w szpitalu! Kupując polisę na życie warto też pomyśleć o najbliższych. Dobrym rozwiązaniem jest jedna polisa dla siebie, małżonka czy partnera ale także dzieci. Dobrze też mieć możliwość ubezpieczenia się na wypadek śmierci na kwotę, która będzie nas interesowała – tj. warunki ubezpieczenia powinny być tu elastyczne, dopasowane do naszych potrzeb i bez górnych limitów.

Awaria w drodze

Dobre ubezpieczenie może być przydatne również w innych sytuacjach, nie związanych ze zdrowiem. Pana Mateusza z Płońska do kupna ubezpieczenia samochodu skusiły m.in. dodatkowe usługi oraz możliwość zakupu polisy OC/ AC bez wychodzenia z domu. Pan Mateusz ceni sobie assistance. Już nie raz korzystał z pomocy i holowania, choćby wtedy, gdy wyładował mu się akumulator. Uważa także, by w jego polisie znalazł się zapis o samochodzie zastępczym, i to na jak najdłuższy okres np. nawet na 30 dni. Panu Mateuszowi samochód niezbędny jest do pracy, a w razie kolizji czy wypadku nie musiałby robić sobie przerwy, tylko wsiadłby w auto zastępcze. Ucieszyła go także możliwość wymiany uszkodzonej szyby bez utraty zniżki w AC. Już wkrótce okazało się, jak słuszną decyzję podjął, kupując dobrą polisę. – Syn jechał w dłuższą podróż. Tuż za Wrocławiem samochód odmówił mu posłuszeństwa – opowiada mama pana Mateusza. – Jeden telefon na infolinię do Warty i wkrótce pojawiły się dwa samochody. Jeden to laweta, która zabrała zepsute auto mojego syna, a drugi to auto zastępcze, którym mógł pojechać dalej. Na drugi dzień lawetą przywieziono jego samochód do wskazanego przez niego warsztatu, a po pięciu dniach zgłosił się kierowca po odbiór auta zastępczego. Naprawdę, nie wiem, co syn by zrobił w nocy, na drodze i ile by go kosztowało zorganizowanie podróży albo noclegów gdyby nie miał dobrego ubezpieczenia – opowiada.

Auto zastępcze po kradzieży

Pani Alicja z Poznania także przekonała się o tym, że jej odpowiedzialne decyzje finansowe przynoszą korzyść całej rodzinie. Po intensywnym dniu wysiadła z samochodu i z płaczącym dzieckiem oraz siatkami zakupów udała się do domu. Mąż był w delegacji. Następnego dnia rano zamykała drzwi do domu i poprosiła córkę, by ta już wsiadała do samochodu. – A ona krzyczy: „Mamo! Ale nie ma samochodu!”. Odwracam się i oczom nie wierzę! Auta faktycznie nie ma! – opowiada pani Alicja. - Potem policja, nerwy i stres, ale dzięki ubezpieczeniu w Warcie odzyskałam pełne odszkodowanie za samochód i mogłam kupić sobie nowy. Dodatkowo, dostałam samochód zastępczy aż na 15 dni. Kontakt z ubezpieczycielem był łatwy, dzięki przydatnej aplikacji, gdzie między innymi mogłam na bieżąco rozmawiać z konsultantem o moim odszkodowaniu. Kupienie tego ubezpieczenia, to była dobra decyzja – cieszy się poznanianka.

Dom i mieszkanie pod ochroną

Pan Sławek z Łodzi zwykle wstaje zbyt późno. Potem się bardzo spieszy, a pośpiech nie jest dobrym doradcą. – Zjadłem szybkie śniadanie jednocześnie prasując koszulę. Trzeba było jeszcze wyjść z psem na spacer i wtedy okazało się, że niewyłączone żelazko zapaliło deskę do prasowania i kilka mebli! Na szczęście byłem w okolicy i nie skończyło się dużymi stratami. Szczęśliwie też miałem dobre ubezpieczenie w Warcie! Wypłacili mi odszkodowanie, chociaż pożar powstał przez moje zapominalstwo i nieuwagę –opowiada pan Sławek. Pan Patryk z Tomaszowa Lubelskiego także przekonał się, że odpowiedzialny wybór ubezpieczenia domu, to była dobra decyzja. Jego polisa obejmuje upieczeniem także szklane elementy. A pan Patryk ma kabiny prysznicowe w łazienkach, kominek z szybą i płytę grzewczą. – W nowo wybudowanym domu zamontowałem też piękny, ogromy szklany stół. Pół roku później zauważyłem, że stół jest pęknięty na pół! – opowiada. – Zadzwoniłem na infolinię Warty i zgłosiłem szkodę –dodaje. Te historie pokazują, że odpowiedzialnie wybrane polisy ubezpieczeniowe przydają się w różnych życiowych sytuacjach. Oszczędzą nam wielu stresów i zmartwień.

Partnerem materiału jest GRUPA WARTA

Najnowsze