Zdalnie, czyli wygodnie, szybko i bezpiecznie. Załatw sprawę w banku lub za jego pośrednictwem

2021-06-02 14:45
Zdalnie, czyli wygodnie, szybko i bezpiecznie. Załatw sprawę w banku lub za jego pośrednictwem
Autor: Shutterstock

Pandemia wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Nauczyliśmy się funkcjonować w większym dystansie i zaczęliśmy często działać w trybie zdalnym – w szkole, w pracy, podczas zakupów, w banku, a także załatwiając sprawy urzędowe i te związane ze zdrowiem. Niewykluczone, że wiele aktywności, które przeszły do sieci – pozostanie z nami na dłużej.

Dbając o bezpieczeństwo zdrowotne i klientów, i pracowników, banki przez ostatni pandemiczny rok mocno rozwinęły ofertę usług online. To nie tylko wygodny i bezpieczny sposób zarządzania swoimi pieniędzmi, lecz także możliwość załatwiania spraw urzędowych, a nawet zdrowotnych bez konieczności wychodzenia z domu! Sprawdź, jakie zdalne możliwości daje PKO Bank Polski.

Dbając o bezpieczeństwo zdrowotne i klientów, i pracowników, banki przez ostatni pandemiczny rok mocno rozwinęły ofertę usług online. To nie tylko wygodny i bezpieczny sposób zarządzania swoimi pieniędzmi, lecz także możliwość załatwiania spraw urzędowych, a nawet zdrowotnych bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź, jakie zdalne możliwości daje PKO Bank Polski.

Korzystaj z usług bankowych online

Niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym czy firmowym PKO Banku Polskiego – za pomocą serwisu iPKO oraz aplikacji IKO – wygodnie i bez ruszania się z domu skorzystasz z usług bankowych i załatwisz sprawy urzędowe. Siedząc wygodnie w fotelu z laptopem na kolanach czy smartfonem w dłoni, sprawdzisz stan konta, opłacisz rachunki i zrobisz zakupy w sieci.

Z bankowości elektronicznej korzysta coraz więcej osób, zarówno młode pokolenie, jak i osoby starsze. Jest to możliwe dzięki wsparciu, które oferuje bank osobom rozpoczynającym dopiero przygodę ze zdalnym bankowaniem.

Załatw sprawy urzędowe i zdrowotne

Aby uniknąć niekończących się kolejek do okienka w urzędzie lub do gabinetu lekarza, warto utworzyć e-Tożsamość w serwisie iPKO. Jest to cyfrowy dokument, który potwierdza naszą tożsamość. Dzięki niemu możesz założyć Profil Zaufany, zyskać dostęp do informacji o leczeniu w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i czerpać ze zdobyczy e-medycyny (otrzymując e-receptę czy e-zwolnienie). Ponieważ pandemia jeszcze się nie skończyła, ta forma nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo, lecz także pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Mając e-Tożsamość, możesz też załatwiać ważne sprawy urzędowe (w e-Urzędzie), m.in. zarejestrować działalność gospodarczą w CEIDG, zameldować się, złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, uzyskać zaświadczenie o niekaralności , zgłosić się do Urzędu Pracy jako osoba poszukująca pracy, uzyskać odpis aktów Urzędu Stanu Cywilnego czy zgłosić narodziny dziecka.

10 spraw, które załatwisz zdalnie dzięki serwisowi internetowemu i aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego

KORZYSTAJĄC ZSERWISU LUB APLIKACJI, ZDALNIE MOŻESZ:

  • wykonać przelew krajowy, zagraniczny i walutowy
  • dokonywać płatności mobilnych m.in. zbliżeniowo telefonem, w sklepach internetowych i punktach handlowo-usługowych akceptujących BLIK, a także wpłacać i wypłacać pieniądze
  • otworzyć konto indywidualne lub firmowe, a także konto walutowe, oszczędnościowe czy konto dla dzieci
  • zamówić i aktywować kartę debetową lub kupić kartę kredytową z możliwością zmiany limitów
  • wziąć kredyt
  • otworzyć lokatę i zarządzać ulokowanymi oszczędnościami
  • ubezpieczyć siebie i bliskich na życie, w podróży, ubezpieczyć mieszkanie, wykupić polisę OC i AC, a także ubezpieczenie NWW dla swoich podopiecznych
  • sprawdzić rejestr PPK lub PPE oraz założyć konto inwestycyjne
  • złożyć wniosek o konto firmowe i jednocześnie zarejestrować firmę czy zalogować się do PUE ZUS
  • założyć Internetowe Konto Pacjenta po utworzeniu konta e-Tożsamość oraz złożyć wniosek Rodzina 500+.

ZŁÓŻ WNIOSEK RODZINA 500+

Od 1lutego br. za pośrednictwem serwisu iPKO możesz wypełnić i złożyć wniosek oświadczenie 500+ na oba okresy rozliczeniowe (aktualny kończy się 31.05.2021 r., nowy trwa od 1.06.2021 r. do 31.05.2022 r.). Wystarczy zalogować się do iPKO, przejść do e-Urzędu, w którym znajdziemy Wniosek Rodzina 500+ i go wypełnić. Następnie należy od razu go pobrać. Wniosek zostanie przekazany przez bank do państwowego systemu informatycznego. Po wpłynięciu wniosku do systemu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na swój adres e-mail otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO). Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ubiegać się o przysługujące ci pieniądze w zaciszu własnego domu, bez oczekiwania w kolejce, komfortowo i szybko!

Kup auto online – wygodnie i bezpiecznie

Dzięki uruchomieniu pierwszej na polskim rynku internetowej platformy Automarket teraz kupisz samochód bez wychodzenia z domu! Platforma jest zintegrowana z serwisem iPKO oraz aplikacją mobilną IKO. Do wyboru są auta nowe i używane, objęte min. roczną gwarancją, sprawdzone technicznie i prawnie, z udokumentowaną historią i przebiegiem. Wygodnie i szybko znajdziesz interesujący cię model (kategorie i filtry), dostępne są różne formy finansowania (wynajem długoterminowy, leasing dla firm) i ubezpieczenie. Za auto zapłacisz gotówką lub możesz skorzystać z Autopożyczki. Kupując auto online, otrzymasz je bezpośrednio „pod drzwi” z możliwością zwrotu.

POROZMAWIAJ Z WIDEODORADCĄ

W PKO Banku Polskim usługa wideorozmów jest dostępna dla klientów indywidualnych i firmowych. Samodzielnie w domu możesz wygodnie i bez pośpiechu porozmawiać z doradcą na temat oferty banku bądź uzyskać pomoc przy składaniu wniosku o kartę kredytową, pożyczkę gotówkową czy bezpośrednio wykupić polisę OC/AC. Aby skontaktował się z nami pracownik banku, można zamówić taką rozmowę na stronie https://www.pkobp.pl/doradcaonline/. Połączenie z doradcą jest bezpieczne –odbywa się na szyfrowanych łączach.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PKO BANK POLSKI

Materiał Partnerski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze