Żołnierze Wojska Polskiego wspierają seniorów

2021-02-24 0:00 Materiał Partnerski
Żołnierze Wojska Polskiego wspierają seniorów
Autor: Materiały Prasowe

Żołnierze Wojska Polskiego od początku roku pomagają osobom starszym w procesie szczepień - od rejestracji, do momentu otrzymania drugiej dawki szczepionki. Od 18 stycznia działa specjalnie w tym celu uruchomiona bezpłatna infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają pod swoją opieką blisko 900 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych. Po pomoc może zgłosić się każdy senior lub jego opiekun, dzwoniąc na infolinię. Jeśli będzie taka potrzeba żołnierze pomogą w rejestracji elektronicznej lub telefonicznej i dowiozą do punktów szczepień. Jeśli stan zdrowia seniora będzie tego wymagał, wojskowy zespół medyczny zaszczepi taką osobę w domu.

Z takiego wsparcia skorzystało już ponad 1000 osób – weterani, członkowie ich rodzin oraz opiekunowie.

Żołnierze Wojska Polskiego wspierają seniorów
Autor: Materiały Prasowe

Wojska Obrony Terytorialnej obecnie realizują operację  „Trwała Odporność”. Poza dotychczas prowadzonymi działaniami, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii, najważniejszym obecnie obszarem zadań jest wsparcie Narodowego Programu Szczepień.

Od początku pandemii wojsko, wspólnie z policją, monitoruje przestrzeganie kwarantanny. Żołnierze wspierają prace służb sanitarnych na terenie całego kraju. Dostarczają m.in. ciepłe posiłki kombatantom oraz niezbędne leki. W system opieki zdrowotnej cały czas włączonych jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej. W całym kraju działa 7 wojskowych laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa.

Najnowsze