6-latka straciła mamę i czworo rodzeństwa! Ona i tata zostali sami

2021-05-17 11:00
6-latka straciła mamę i czworo rodzeństwa w ataku! Została sama z ojcem
Autor: MOHAMMED SALEM / Reuters / Forum 6-latka straciła mamę i czworo rodzeństwa w ataku! Została sama z ojcem

Kolejna dramatyczna historia z bombardowanej Strefy Gazy! W jednym z domów, które zawaliły się podczas niedzielnych bombardowań przeprowadzanych przez Izrael zginęła niemal cała rodzina. Pod gruzami po siedmiu godzinach poszukiwań znaleziono jednak żywą 6-letnią dziewczynkę, zaś kawałek dalej jej zrozpaczonego ojca. Nie żyją jednak matka i czworo rodzeństwa małej Suzy Eshkuntana (6 l.). Ranni dziewczynka i jej ojciec trafili do szpitala. Opowiedzieli dziennikarzom Reutersa o momencie ataku i o tym, co zdarzyło się chwilę później.

6-latka straciła w bombardowaniu mamę i czworo rodzeństwa! Jednak jej ojciec cudem przeżył. Do tragedii doszło w mieście Gaza w niedzielę, która była najkrawszym dniem izraelskich bombardowań. Liczba ofiar rośnie z każdą godziną. Zginęły 42 osoby, spora część z nich to przypadkowi cywile. Rodzina Suzy Eshkuntana (6 l.) schroniła się w pokoju, który wzięli za bezpieczny, ale jedna z rakiet niestety w niego trafiła. "Nagle pojawiła się dziwna rakieta, widziałem płomienie, ogień, zniszczyła dwie ściany" - opowiada Reutersowi ojciec Suzy ze szpitalnego łóżka. - Słyszałem, jak mówj syn Zain woła: 'Tatusiu, tatusiu!", ale ne mogłem się odwrócić w jego stronę, bo byłem uwięziony pod gruzami - dodaje mężczyzna.

NIE PRZEGAP: Cud! Wydobyli żywe niemowlę z gruzów. Wojna na Bliskim Wschodzie, rekordowa liczba ofiar

Po siedmiu godzinach z ruin domu wyciągnięto ciała matki 6-latki i czworga jej rodzeństwa. Dziewczynka i jej ojciec przetrwali. Wymiana ognia między Izraelem a Strefą Gazy trwa od 10 maja. Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy podało, że w niedzielę w izraelskich nalotach zginęło 42 Palestyńczyków, w tym ośmioro dzieci. Liczba ofiar po stronie palestyńskiej wynosi 188 zabitych, w tym 55 dzieci, oraz 1230 rannych. Jak podaje Izrael, rakiety Hamasu zabiły na jego terytorium 10 osób i raniły 288.

NIE PRZEGAP: Książę Harry przeciwko wolności słowa! Amerykanie są wściekli

Szczepimy na poziomie Bangladeszu, a milion szczepionek zalega w magazynach
Zofia Dąbrowska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze