Aktor miał suknię jak Lady Gaga! Niezwykłe kreacje na oscarowej gali

2019-02-25 12:15 zw

Zapierające dech w piersiach kreacje, biżuteria ze „Śniadania u Tiffany’ego”, historyczne zwycięstwa i… aktor w sukience, która przyćmiła stroje innych gwiazd! Billy Porter (50 l.) przyszedł w… sukience od Christiana Siriano, w dodatku podobnej do kreacji Gagi.

To była noc pełna wzruszeń i zachwytów. 91 gala rozdania Oscarów za nami! Gwiazdy wyjątkowo wystroiły się na czerwony dywan. Zachwycała Lady Gaga (33 l.) w sukni od Alexandra McQueena i w diamentowej biżuterii za 30 milionów dolarów, jaką nosiła Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”. Olśniewała Jennifer Lopez (50 l.) w kreacji Toma Forda, Charlize Theron (44 l.) szokowała fryzurą. Największe wrażenie zrobił Billy Porter (50 l.). Aktor przyszedł w… sukience od Christiana Siriano, w dodatku podobnej do kreacji Gagi.

Zaskoczeń nie było na liście laureatów. Triumfował Alfonso Cuaron (58 l.) z „Romą”. Dostał Oscara i za reżyserię, i jako autor zdjęć (jako pierwsza osoba jednocześnie w tych dwóch kategoriach) oraz za najlepszy film nieanglojęzyczny. Najlepszą aktorką okazała się Olivia Colman (45 l.) („Faworyta”), a aktorem Rami Malek (38 l.), gwiazda „Bohemian Rapsody”. Najlepszy film to „Green book”. Gagę nagrodzono za piosenkę „Shallow”. Jako pierwsza osoba w dziejach piosenkarka zdobyła w jednym roku Grammy, BAFTA, Złoty Glob i Oscara.

OSCARY 2019 LISTA LAUREATÓW

Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Rami Malek („Bohemian Rhapsody”)

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Olivia Colman („Faworyta”)

Najlepszy reżyser: Alfonso Cuaron („Roma”)

Najlepszy film: „Green Book” (reż. Peter Farrelly)

Najlepszy film nieanglojęzyczny: „Roma” (Alfonso Cuaron)

Najlepsze zdjęcia: Alfonso Cuaron („Roma”)

Najlepsza piosenka: „Shallow” (Lady Gaga, „Narodziny gwiazdy”)