Awaryjne lądowanie samolotu! Kabina wypełniła się duszącym dymem

2019-12-15 21:09 mos
Samolot [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com

Przerażająca sytuacja na pokładzie samolotu australijskich linii lotniczych Qantas. Podróżni lecący w niedzielę z Sydney do Perth, zostali zmuszeni do powrotu na lotnisko w Sydney. Wszystko przez to, że kabina pasażerska wypełniła się dymem. Pasażerowie zostali ewakuowani.

Samolot wystartował z lotniska w Sydney, jednak szybko musiał tam wrócić, ponieważ kabina pasażerska wypełniła się duszącym dymem. Po wylądowaniu część pasażerów opuściła samolot drzwiami, a część awaryjnymi nadmuchiwanymi pochylniami. 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczna śmierć polskiego żołnierza. Zginął pełniąc misję na Łotwie

Jeden z pasażerów, mechanik z Sydney, powiedział, że kapitan samolotu wydawał się spokojny, ale sytuacja była delikatnie przerażająca, kiedy załoga zaczęła krzyczeć "ewakuacja na asfalt". "Początkowo można było poczuć zapach, ale po kilku minutach opary zaczęły gromadzić się w całej kabinie" - relacjonował świadek zdarzenia.

Jak podaje rzecznik linii lotniczych Qantas kabinę pasażerską wypełnił nie dym, ale opary płynu hydraulicznego, który został zassany do kabiny przez system klimatyzacyjny. W komunikacie podkreślono, że nie było zagrożenia dla pasażerów. Firma Qantas dodała, że inżynierowie sprawdzają samolot.

Najnowsze