Białoruś. Wybuch obok polskiej ambasady. Doszło do spięcia w kablach?

2021-06-16 16:16
Zamieszki na Białorusi
Autor: AP

W środę w stolicy Białorusi Mińsku doszło do groźnir wyglądające wybuchu, a huk był słyszalny w innych budynkach. Do zdarzenia doszło na rogu ulic Biaduli i Czapajewa, kilkadziesiąt metrów od budynku, w którym ma siedzibę polska ambasada na Białorusi. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać dym, a na innych – niewielki pożar przy torach tramwajowych.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa do wybuchu doszło w środę niedaleko ambasady Polski w Białorusi. Doszło do huku, który usłyszały osoby pracujące w ambasadzie. PAP podaje też, że wybuch był odczuwalny. Nikt nie ucierpiał. Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna i inne służby. Co było powodem wybuchu obok polskiej ambasady w Mińsku?

Roman Protesiewicz, opozycjonista z Białorusi. Czy był torturowany?

Kanał Telegram NEXTA, opozycyjny kanał informacyjny Białorusi, powołując się na służby ratunkowe, podaje, że powodem wybuchu miało być spięcie w kablach instalacyjnych. Jak podkreśla PAP informacja ta nie jest jednak dostępna w oficjalnym kanale Telegram białoruskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

ZOBACZ GALERIĘ Manifestacja poparcia dla Białorusinów w Warszawie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze