Bill Cosby uznany winnym napaści seksualnej na 16-latkę. Sąd przyznał jej odszkodowanie

i

Autor: Shutterstock Ofiara Billa Cosby'ego dostanie zadośćuczynienie

Bill Cosby winny napaści seksualnej na 16-latkę! Sąd przyznał jej odszkodowanie

2022-06-22 11:10

Amerykański aktor i komik Bill Cosby został uznany winnym napaści seksualnej, jakiej miał się dopuścić w 1975 roku na 16-letniej wówczas Judy Huth. Ją i jej koleżankę molestował na terenie posiadłości należącej do Playboya. "Nie powstrzymało go to, że mówiłam, że mam niecałe 16 lat. On nie przestał" - zeznawała ofiara. Kobiecie, dziś 64-letniej, zasądzono pół miliona dolarów odszkodowania.

Wyrok wydała właśnie ława przysięgłych w Los Angeles. Judy Huth po raz pierwszy wniosła sprawę przeciwko Cosby'emu w 2014 roku. Oskarżyła go o molestowanie, pobicie na tle seksualnym oraz umyślne spowodowanie rozstroju emocjonalnego. CNN przypomina jej zeznania. Oświadczyła, że feralnego dnia spotkała się w parku z 37-letnim wówczas Cosbym w czasie, gdy realizował zdjęcia do filmu. "Po zaprzyjaźnieniu się z Huth i jej przyjaciółką, miał je zaprosić do swojego klubu tenisowego, a później do domu, gdzie podał im wiele napojów alkoholowych. Następnie zabrał je do rezydencji należącej do Playboya" - podaje stacja.

Bill Cosby winny napaści seksualnej: "Wiedział, że mam 16 lat, ale nie przestał"

Powiedział im, żeby przedstawiały się jako 19-latki, choć doskonale wiedział, że mają nieco mniej niż 16 lat. Huth zeznała, że napaści na nią dopuścił się właśnie w posiadłości Playboya. "On nie przestał. Po prostu zamknęłam oczy. (…) To było tak szybko. Może pięć minut. Szybko" - mówiła. Cosby za pośrednictwem prawników zaprzeczał zarzutom. Ława przysięgłych uznała jego winę i nakazała wypłacenie ofierze 500 tys. dolarów odszkodowania (ponad 2 miliony zł).

CZYTAJ TAKŻE: Zgwałcili kobietę w ciąży i 83-letnią staruszkę. Wstrząsające zbrodnie armii Putina!

Maja Staśko o GWAŁTACH na UKRAINKACH "Kobiety są torturowane!"

Bill Cosby: trzy lata w więzieniu

Prawnicy Cosby'ego zapowiadają wniesienie apelacji. "Pan Cosby nie będzie przy tym płacił odszkodowania za straty moralne" - zapowiedział w rozmowie z Fox News adwokat Andrew Wyatt. Sprawa Judy Huth jest pierwszą cywilną, która doczekała się procesu. Od 2005 roku ponad 50 kobiet oskarżyło Cosby'ego o napaści na tle seksualnym - przypomina PAP. Po tym, jak został skazany za gwałt na Andrei Constand gwiazdor "Bill Cosby Show" spędził w więzieniu zaledwie trzy lata - w 2021 roku, w wyniku apelacji wyrok został uchylony, a aktor wyszedł na wolność. 

CZYTAJ TAKŻE: Legendarni muzycy molestowali syna? "Wmawiali mi, że jestem diabłem, kazali się rozbierać"

Sonda
Pamiętasz "Bill Cosby Show"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE