Bolsonaro zdrowy, ale dalej osłabiony. Zakaził swoją żonę

2020-07-31 22:46 mw
Jail Bolsonaro
Autor: GALI TIBBON Prezydent Brazylii

Prezydent Brazylii ogłosił w tym tygodniu, że pozbył się koronawirusa. Trudno jednak mówić o całkowitym powrocie do zdrowia, bo podczas swojej cotygodniowego nadawania na żywo w mediach społecznościowych poinformował, że w dalszym ciągu ma infekcję w płucach i czuje się osłabiony. Mimo tego zdecydował się na wyjazd. W czwartek pojawiła się informacja, że Pierwsza Dama uzyskała pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Największe państwo Ameryki Południowej cały czas nie potrafi zatrzymać epidemii koronawirusa. W czwartek przybyło aż 69 074 nowych potwierdzonych przypadków. Odnotowano też 1595 zgonów. To najgorszy dzień od początku pandemii. W sumie w Brazylii do tej pory odnotowano 2,63 mln osób zakażonych koronawirusem, z czego ozdrowiało 1,82 mln osób, a na Covid-19 zmarło 91 tys. osób.

Wśród zakażonych jest również żona prezydenta Brazylii, Michelle Bolsonaro. "Pierwsza dama w czwartek uzyskała wynik pozytywny na COVID-19. Jej stan zdrowia jest dobry. Będzie podlegać ustalonej procedurze” - przekazano oficjalnym oświadczeniu kancelarii prezydenta. Niewykluczone, że Michelle Bolsonaro zakaziła się od swojego męża, który chorował na Covid-19 przez trzy tygodnie. 

Po wykonaniu czwartego testu, władze poinformowały, że prezydent pokonał chorobę koronawirusową, ale na pełnię zdrowie musi jeszcze poczekać. „Właśnie zrobiłem badanie krwi, wczoraj poczułem się trochę słabo, [lekarze] znaleźli małą infekcję w płucach. Teraz biorę antybiotyki” - wyjaśnił Bolsonaro podczas swojej cotygodniowej transmisji w mediach społecznościowych. Ponadto powiedział, że wyjeżdża na spotkanie do miejscowości Bagé, w Rio Grande do Sul. W czwartek rano odwiedził gminy w stanach Piauí i Bahia, gdzie mimo zaleceń dotyczących dystansu społecznego, uścisnął dłoń swoim zwolennikom.

CBŚP zatrzymało 23-latka podejrzanego o przygotowania do uprowadzenia dziecka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze