Burmistrz pił z kolegami w czasie kwarantanny. Schował się przed policją w trumnie

2020-05-22 17:43 ŁT
trumna, pogrzeb, śmirć, nieboszczyk, zmarły
Autor: Arne Trautmann

Przebywanie na kwarantannie w izolacji nie należy do najłatwiejszych. Brak towarzystwa doskwierał peruwiańskiemu burmistrzowi, który w tym czasie zamiast izolować się od innych, zaprosił kolegów na imprezę. Gdy zaalarmowano policję, pomysłowy burmistrz schował się w trumnie i udawał martwego.

W Peru sytuacja epidemiczna jest zdecydowanie gorsza niż w Polsce. Liczba osób zakażonych Covid-19 zbliża się do 110 tys. Z kolei zanotowano już ponad 3100 przypadków śmiertelnych. Z tego powodu władze zdecydowały się na drakońskie środki ostrożności - łącznie z godziną policyjną i wojskiem na ulicach. Z tego wszystkiego niewiele zrobił sobie Jaime Rolando Urbina Torres, burmistrz peruwiańskiej miejscowości Tantará, w południowej części kraju.

Jak podaje "Daily Mail", włodarz miasta zaprosił znajomych na alkoholową libację. Gdy na miejscu pojawiła się policja, pijany burmistrz schował się do trumny i  udawał martwego. Nie wiadomo skąd w miejscu zakrapianej imprezy wzięła się trumna, wiadomo z pewnością, że Torres odpowie za złamanie zasad kwarantanny. A to nie pierwsze jego kłopoty. Mieszkańcy Tantary już wcześniej wspominali, że ich burmistrz podróżował mimo zakazu i nie wdrożył w mieście odpowiednich procedur bezpieczeństwa.  

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Najnowsze