Całodobowy punkt szczepień. Skuteczny nacisk na premiera

2021-01-13 15:30 mw
Boris Johnson opuścił oddział intensywnej terapii.
Autor: Matt Dunham/AP Boris Johnson opuścił oddział intensywnej terapii.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział podczas swojej przemowy w Izbie Gmin, że szczepionki będą „dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu tak szybko, jak to możliwe”. Dodał, że minister zdrowia Matt Hancock poda dalsze szczegóły wkrótce po tym, jak rząd utworzy centrum pilotażowe.

Rząd Wielkiej Brytanii ma otworzyć całodobowe centra szczepień - potwierdził premier Boris Johnson, po kilku dniach nacisków na ministrów, aby zintensyfikowali program szczepień przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2. - W tej chwili limit [osób dopuszczonych do szczepień] dotyczy podaży - powiedział Johnson. - Mamy ogromną sieć 233 szpitali, 1000 przychodni lekarskich, 200 aptek i 50 centrów szczepień masowych, które działają wyjątkowo szybko - stwierdził. Dodać również słowa uznania i podziękowania dla wszystkim pracowników służby zdrowia. 

Do słów premiera odniósł się lider Partii Pracy, Keir Stramer. Według niego całodobowe centra powinny przyjść im szybciej, tym lepiej dla brytyjskiej służby zdrowia i dla brytyjskiej gospodarki. Skrytykował jednak za Joshnsona za jego opieszałe decyzje, które premier wprowadził przed Bożym Narodzeniem, i gdzie twierdził, że jest mniej przypadków zakażeń koronawirusa. - Powiedział nam wtedy, że nie ma potrzeby niekończących się lockdownów i nie ma potrzeby zmieniania zasad dotyczących świątecznego miksowania - mówił Stramer. - Od tego czasu  17 tys. osób zmarło na COVID-19, 60 tys. osób zostało przyjętych do szpitala. (…) Dlaczego premier był taki powolny? - wypunktował. Johnson zaczął się tłumaczyć, że wszystko spowodowała obecność nowego szczepu koronawirusa. 

Olejnik ma dość! Postanowiła stanowczo odpowiedzieć: "Jest to OSZUSTWO"
Najnowsze