Dziennikarze skazani za molestowanie, pedofilię, a nawet nekrofilię

2015-02-24 9:49 J.M

Dziennikarze z rozpoznawalnymi twarzami, z ogólnym społecznym zaufaniem. Przed tysiącami widzów opowiadali o ludzkiej krzywdzie. Okazuje się jednak, że wielu z nich nie było takich świętych, jakby się mogło wydawać. Molestowanie, pedofilia, a nawet nekrofilia. Tych okropności dopuszczali się skazani dziennikarze.

Dziennikarz pedofil

Kalisz. Były dziennikarz i pedofil skazany za pedofilię i gwałt. Henryk G. w latach 2004 - 2006 wykorzystał seksualnie ponad 20 dziewczynek w wieku od 9 do 17 lat. Jedna z nich została przez niego zgwałcona. A wszystko to pod przykrywką prowadzenia agencji modelek. Henryk G. usłyszał w sumie aż 30 zarzutów. Sąd uniewinnił go jedynie od dwóch. Mężczyzna został skazany na 4 lata i 4 miesiące więzienia.

Molestował syna

Kraków. Aktor i dziennikarz molestujący syna. Bogusław S. spędził w więzieniu 4 miesiące. Podejrzany był o molestowanie kilkuletniego syna. Bogusław S. to konferansjer, dziennikarz i aktor. Od 2001 do 2002 roku pełnił rolę wicedyrektora w wydziale rozwoju miasta w Urzędzie Miasta Kraków.

Przeczytaj: Roman Polański ŚCIGANY przez USA! Zostanie deportowany?

Dziennikarz z czata

Konin. 54-letni dziennikarz podejrzany o molestowanie nieletnich. Pułapkę na zwyrola zastawili koledzy po fachu. Dziennikarze Faktu podszyli się pod 14-letnią dziewczynę i rozmawiali z 54-latkiem na forum internetowym. Dziennikarze podszywający się pod nieletnią umówili się z podejrzanym w jednym z poznańskich hoteli i powiadomili policję. Krzysztof D. odpowiedział za usiłowanie doprowadzenia do kontaktu seksualnego z osobą poniżej 15 roku życia.

Zobacz: Molestowanie w miejscu pracy. Co można nazwać molestowaniem?

Pedofil, gwałciciel, nekrofil

Brytyjski dziennikarz muzyczny Jimmy Savile został oskarżony o wykorzystywanie seksualne 12-letniej dziewczynki. Okazuje się jednak, że przez dekady gwałcił nie tylko dzieci i dorosłych. Sevile był również nekrofilem. Jako wolontariusz pracujący w szpitalu molestował zwłoki przetrzymywane w kostnicy. Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez brytyjskich śledczych, uczestnicząc w wolontariacie w ramach działalności charytatywnej Savile często odwiedzał szpitale, szkoły i sierocińce. Wśród jego ofiar znaleźli się pacjenci, ale też personel i członkowie rodzin odwiedzający chorych. W raporcie opisany jest przypadek 10-letniego chłopca czekającego ze złamaną ręką na prześwietlenie, który był napastowany przez Savile'a. Pedofil miał też molestować i gwałcić dzieci leżące na szpitalnych łóżkach po trudnych operacjach.

Jimmy Savile był jednym z najbardziej znanych prezenterów telewizyjnych na Wyspach. Przez kilkadziesiąt lat prowadził w BBC popularne programy muzyczne i rozrywkowe. Za swoją działalność charytatywną został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, otrzymał również szlachectwo. Zmarł w 2011 roku w wieku 86 lat.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail


Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze