DENTYSTA zrobił KOALI sztuczną różową stopę

2021-02-23 14:10 zw
Koala.
Autor: pixabay.pl

Ta historia z Australii wyciska łzy z oczu! Mały koala został znaleziony w lesie obok umierającej matki przez pielęgniarkę. Okazało się, że malec nie ma jednej stopy i nie może sam skakać po gałęziach, żeby zdobyć pożywienie. Gdyby nie pomoc człowieka, z pewnością zginąłby w lesie. Pielęgniarka zabrała małego koalę do swojej kliniki i tam wpadła na pewien pomysł. A potem poruszyła niebo i ziemię, by zmienić życie zwierzaka na lepsze. Zaś pomoc nadeszła z zupełnie nieoczekiwanej strony...

Ten koala miał naprawdę niewiarygodne szczęście, że udało mu się przeżyć! Triumph (4 l.) został znaleziony w australijskim buszu przez pielęgniarkę specjalizującą się w weterynarii. Leżał obok swojej umierającej matki. Jej nie można już było pomóc, ale jej malec przetrwał. Jednak jak zauważyła Marley Christian, nie miał jednej stopy. Wszystko wskazywało na to, że po prostu urodził się z taką wadą. Przez to nie mógł skakać po gałęziach, żeby zdobyć pożywienie. Gdyby nie pomoc człowieka, z pewnością zginąłby w lesie. Pielęgniarka zabrała koalę do swojej kliniki i tam założyła mu mały bucik. Wtedy zwierzak zaczął chodzić!

NIE PRZEGAP: OBŁAWA na Michaela Jacksona! Zaczął nowe życie, nie zgadniesz jak wygląda

"Płakałam ze wzruszenia, kiedy wykonał pierwszy mały skok" - opowiada dziś kobieta. Triumph zamieszkał w ośrodku Friends of the Koala centre w Lismore niedaleko Brisbane, a jego opiekunka zaczęła zastanawiać się nad tym, jak załatwić mu odpowiednią protezę. Szukała wśród różnych firm, jednak żadna nie potrafiła zastosować niczego naprawdę skutecznego. Wtedy pomoc nadeszła z zupełnie nieoczekiwanej strony. Protetyk dentystyczny Jon Doulman usłyszał o koali bez stopy i wymyślił dla niego specjalną protezę. Wykonał ją z powodzeniem. Jest nie tylko różowa, ale i skuteczna. Zwierzak hasa teraz radośnie, gdzie dusza zapragnie. A protetyk obiecuje, że jeszcze udoskonali swój niezwykły wynalazek.

NIE PRZEGAP: Ona ma 81 LAT, on 36 LAT. Koronawirus przerwał im SEKS pod piramidami

Zwierzęta tez oddają krew!
Najnowsze