Dzieci postraszyły 69-latka plastikowym pistoletem. Nie przeżył

2019-11-07 15:56 PMar
Pistolet na wodę będzie w użyciu w Lany Poniedziałek - nie można jednak przesadzać
Autor: Pixabay.com Pistolet na wodę będzie w użyciu w Lany Poniedziałek - nie można jednak przesadzać

To traumatyczne przeżycie pozostanie z 12 i 13-latkiem na całe życie. Chłopcy poróżnili się w trakcie zabaw ze starszym mężczyzną, który uważał, że zachowują się oni za głośno. Gdy 69-latek stanął z nimi twarzą w twarz, ci wyciągnęli zabawkowy pistolet, co... doprowadziło do śmierci mężczyzny.

Do tej jakże niecodziennej tragedii doszło w austriackim Rankweil. Na jednym z tamtejszych boisk sportowych figlowało dwóch nastolatków. Mieszkający obok starszy pan uznał, że robią to stanowczo za głośno i postanowił upomnieć młodzieńców. Ci pozostali jednak niewzruszeni na jego pretensje i dalej bawiło się w najlepsze. Wówczas 69-latek się zirytował, przez co wywiązała się pomiędzy nimi sprzeczka.

Według lokalnych mediów obie strony zaczęły rzucać w swoim kierunku patykami. W pewnym momencie jeden z małoletnich uznał, że pora zmienić taktykę i postanowił nastraszyć starszego pana. Wyciągnął więc z kieszeni plastikowy pistolet i wycelował w jego stronę. Ku zaskoczeniu młodzieńców przerażony mężczyzna upadł na ziemię. Choć chłopcy błyskawicznie wezwali pomoc i pozostali na miejscu, to przybyli ratownicy nie zdołali uratować życia mężczyzny.

Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok wykazała, że zmarły doznał rozległego zawału serca. Mężczyzna prawdopodobnie od dawna zmagał się z poważną chorobą serca.
 

12 i 13-latek tłumaczyli wezwanym funkcjonariuszom policji, jak doszło do tego zdarzenia. Mieszkańcy miasteczka są wstrząśnięci dramatem. Nie wiadomo, czy chłopcy poniosą jakiekolwiek konsekwencje. W myśl austriackiego prawa nieletni w wieku poniżej 14 lat nie mogą odpowiadać karnie.