EXPRESSEM: 10 tysięcy euro za gwałt księdza, 14-letni terrorysta

2015-04-25 4:00

Wiadomości ze świata w skrócie. Sprawdź, co działo się na świecie 24 kwietnia.

10 tysięcy euro za gwałt księdza

Ksiądz gwałcił, a arcybiskup nie reagował. Teraz przewodniczący Episkopatu Belgii zapłaci byłemu zakonnikowi gwałconemu przez księdza 10 000 euro odszkodowania. Gdy Joel Devillet miał 14 lat, był wykorzystywany przez luksemburskiego księdza. Złożył skargę w trybunale kościelnym, lecz sprawie nie poświęcono należytej uwagi. Pokrzywdzony złożył w listopadzie ponownie skargę sądową na Kościół katolicki. Sąd Apelacyjny w Belgii orzekł: za problemy psychologiczne 42-letniego mężczyzny odpowiedzialny jest ówczesny przewodniczący Episkopatu Belgii - Andre Joseph Leonard.

14-letni terrorysta

Prokuratura w Wielkiej Brytanii oskarżyła 14-latka o nakłanianie do zamachów terrorystycznych w Australii i zabijania niewinnych osób. Chłopiec korespondował z jedną osobą na temat ataku podczas obchodów święta na cześć australijskich weteranów II wojny światowej. Prokuratura nie ujawnia nazwiska oskarżonego ze względu na jego wiek. To pierwszy w Wielkiej Brytanii młodociany, któremu postawiono zarzuty związane z terroryzmem.

Zobacz: Nocne Wilki nie wjadą do Polski. Schetyna postawił się Putinowi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE