Giganci!

2008-02-04 23:34

223 - w tylu krajach transmitowano ten mecz "na żywo". 3 mln dolarów - koszt 30-sekundowej reklamy w trakcie meczu. 113 milionów - tylu widzów obejrzałow TV mecz w USA. 1 050 000 000 - tylu widzów obejrzało mecz na świecie.

Pół minuty dzieliło futbolistów New England Patriots od zwycięstwa w 42 Super Bowl i zgarnięcia najważniejszego, sportowego trofeum w USA.

Bo dla Amerykanów finał ligi NFL jest równie ważny, jak dla pozostałej części globu finał piłkarskich MŚ. Patrioci przegrali w Glendale z New York Giants 14:17 i w kilka sekund z bohaterów zostali największymi przegranymi tegorocznych rozgrywek. Do niedzieli mieli na koncie same wygrane (18) i szansę osiągnięcia tzw. Perfect Season (sezonu bez porażki). Za najlepszego gracza spotkania (MVP) uznany został rozgrywający Gigantów Eli Manning (27 l.). Przed rokiem wyróżnienie to przypadło... Paytonowi Manningowi (32 l.), bratu Eliego. - Payton oglądał mecz z trybun, więc musiałem powtórzyć jego osiągnięcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE