Hakerzy PODSZYWALI się pod PREZYDENTA i miliarderów! Obiecywali FORTUNĘ

2020-07-16 11:00 zw
Barack Obama
Autor: AFP/East News Barack Obama

Barack Obama, Joe Biden i Bill Gates rozdają pieniądze?! Na Twitterowych kontach najbardziej znanych polityków i miliarderów na świecie pojawiły się obietnice dzielenia się fortuną z każdym chętnym użytkownikiem Twittera. Pod warunkiem, że wpłaci na tajemnicze konto słoną sumkę w Bitcoinach.

"Dzielę się tym, co mam ze swoją społecznością w czasch Covid. Wszystkie Bitcoiny wpłacone na konto podane poniżej zostaną odesłane z powrotem - podwojone! Jeśli wyślesz tysiąc dolarów, dostaniesz z powrotem dwa tysiące. To zabierze tylko 30 minut" - użytkownicy Twittera przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyli wpis tej treści na oficjalnym koncie Baracka Obamy. Czy były prezydent Stanów Zjednoczonych oszalał? A może naprawdę stał się fanem kryptowalut i zaczął rozdawać majątek pokrzywdzonym przez koronawirusa?! Tymczasem identyczne posty zaczęli publikować Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates, Kanye West i Kim Kardashian, a także główny rywal Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich Joe Biden.

Oczywiście nie były to prawdziwe słowa byłych i ewentualnych przyszłych prezydentów, celebrytek i miliarderów. To tajemniczy hakerzy włamali się na konta sławnych i bogatych, żeby dorobić się na ich "followersach". Nabrało się aż trzysta osób. Ludzie ci wpłacili na podane konto tysiąc dolarów, licząc na to, że Obama odda im dwa razy tyle. Oczywiście nie dostali z powrotem nawet swojego tysiąca. Włodarze Twittera szybko poblokowali zainfekowane konta i ogłosili, że wyłudzacze podszywali się pod znane osoby. Co ciekawe, oszuści oszczędzili Donalda Trumpa. Chyba tylko on jeden w plejadzie amerykańskich sław nie obiecywał dwóch tysiący dolarów dla każdego.

Nigeryjscy oszuści wyłudzali od zauroczonych Polek pieniądze. Kobiety straciły 420 tysięcy złotych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze