Hiszpania rezygnuje z obchodów Wielkiego Tygodnia

2021-03-04 15:25
Madryt
Autor: Pixabay Madryt

Większość rządów hiszpańskich wspólnot autonomicznych wycofuje się z przeprowadzenia w tym roku obchodów Wielkiego Tygodnia, w tym popularnych w tym czasie procesji wielkopostnych. A wszystko z powodu pojawienia się niebezpieczeństwa czwartej fali koronawirusa. Rząd Hiszpanii planuje ograniczyć wyjazdy i organizowanie imprez publicznych podczas Triduum Paschalnego.

Jak podają hiszpańskie media pomimo wyraźnie spadającej od lutego liczby chorych na COVID-19 w dalszym ciągu istnieje wysokie ryzyko nasilenia się epidemii i pojawienia się czwartej fali koronawirusa. Decyzji w tej sprawie nie podjął jeszcze rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza, ale ministerstwo zdrowia zaapelowało o rezygnację z ceremonii publicznych oraz o izolację społeczną mieszkańców kraju w okresie świątecznym naznaczonym licznymi wyjazdami urlopowymi obywateli. Jak wskazał główny epidemiolog kraju Fernando Simon, pomimo wyraźnie spadającej od lutego liczby chorych na COVID-19 w dalszym ciągu istnieje wysokie ryzyko nasilenia się epidemii i pojawienia się czwartej fali koronawirusa. W środę hiszpańska minister zdrowia Carolina Darias zasygnalizowała, że rząd planuje ograniczyć możliwość wyjazdówi organizowania imprez publicznych w okresie Wielkiego Tygodnia. Dodała, że właśnie wskutek rozluźnienia restrykcji podczas wakacji i Bożego Narodzenia pojawiły się dwie fale koronawirusa. − Chodzi o życie ludzi. Jest ono zagrożone wskutek pandemii. Niemożemy ryzykować − dodała minister zdrowia wskazując,że w Hiszpanii zmarło już 70 tys. osób, a zachorowało po infekcjikoronawirusem 3,13 mln. Tymczasem w dalszym ciągu rozluźnienie restrykcji epidemicznych w okresie Wielkiego Tygodnia i świąt wielkanocnych rozważa kilka wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Wśród nich jest m.in region Madrytu oraz Wyspy Kanaryjskie podaje KAI.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze