ISIS szykuje ZAMACH na święta Bożego Narodzenia. Dojdzie do tragedii?

2019-12-09 17:51 DS
jarmark świąteczny
Autor: Grzegorz Mnich jarmark świąteczny

Hiszpańska prasa ostrzega przed możliwymi atakami terrorystycznymi! Celem ataków miałby być jeden z licznych jarmarków bożonarodzeniowych w Hiszpanii. Gazeta „La Razon” powołuje się na komunikaty kierowane przez jedną z organizacji terrorystycznych powiązanych z ISIS.

Jak podaje hiszpańska gazeta do radykalnych muzułmanów trafiły zaszyfrowane wiadomości, a w nich filmy zachęcające islamistów do ataków na cele związane ze świętami Bożego Narodzenia. Według doniesień film ma trwać pół minuty i został przygotowany przez powiązaną z ISIS organizację Al Andaluzia Munastir. Dziennik twierdzi, powołując się na źródła w hiszpańskich służbach, że celem miałby być jeden z hiszpańskich jarmarków bożonarodzeniowych. Przy wizerunku Trzech króli, stanowiącym element filmu, dżihadyści napisali, że „od czasów proroków wrogowie Allaha próbowali zgasić jego światło, ale nie zdołali”. Jednocześni umieścili zachętę do robienia „dobrych uczynków”. To nie koniec. „Zachęcamy was abyście w najlepszy możliwy sposób realizowali dżihad, ucząc prawdy i atakując tyranów” - napisali obok zdjęć grupy uzbrojonych bojowników.

To kolejny w ostatnich miesiącach materiał zachęcający do ataków na terenie Hiszpanii. Podobny dokument pojawił się w kwietniu, na krótko przed ujęciem dwóch Marokańczyków, którzy planowali zamach na jedną z procesji podczas Wielkiego Tygodnia w Sewilli. Na początku grudnia służby Hiszpanii oraz Maroka rozbiły komórkę ISIS działającą na terenie obu krajów. We wspólnej akcji ujęto czterech członków grupy, w tym jej przywódcę.

Najnowsze