Japończyk został magistrem NINJA. To pierwszy taki człowiek w historii!

2020-06-30 13:35 mw

Genichi Mitsuhashi (45 l.) został pierwszym studentem, który uzyskał tytuł magistra na kierunku… ninja. Wyższe wykształcenie na tym dość nietypowym kierunku uzyskał na Uniwersytecie Mie. Japończyk dwa lata studiował m.in. historię, tradycję, a także techniki walki wojowników ninja. Aby zostać prawdziwym ninja przeprowadził się również do górzystej części Japonii i został rolnikiem.

Mają czarne stroje, są zwinni, tajemniczy i potrafią w walce pokonać każdego zaledwie kilkoma ruchami. Tak przynajmniej prezentują się japońscy ninja, których zwykle oglądamy w filmach. Jednak by zostać ninja można też skończyć odpowiednie studia. Właśnie takim tropem poszedł 45-letni Genichi Mitsuhashi, który by zostać ninja specjalnie przeniósł się do prowincji Iga, gdzie hoduje warzywa, ryż i ma własne dojo. Uczy także sztuk walki i ninjutsu - sztuki ninja - we własnym dojo. Właśnie uzyskał tytuł magistra z kierunku ninja. Tym samym Japończyk stał się pierwszą osobą na świecie, która uzyskała tytuł magistra na studiach ninja, po ukończeniu kursu dla absolwentów, który obejmował naukę m.in. podstawowych sztuk walki i sposobu „cichego skradania się” po górach.

Studia magisterskie rozpoczęły się w 2018 roku, rok po tym, jak Uniwersytet Mie utworzył Międzynarodowe Centrum Badań Ninja w Iga - pierwsze na świecie poświęcone studiom ninja. Oprócz historii uczniowie uczą się także tradycyjnych umiejętności walki i przetrwania, w tym podstawowych sztuk walki i przemierzania górzystych obszarów, pozostając nieuchwytnym. Znani ze swojej tajemniczość i wysokiego poziomu sprawności fizycznej ninja byli mistrzami szpiegostwa, sabotażu, zabójstw i wojny partyzanckiej sięgającej co najmniej XIV wieku. Jednak Mitsuhashi powiedział, że ninja byli również niezależnymi rolnikami, dlatego też przeprowadził się do górzystej prowincji Iga, aby lepiej zrozumieć, jak żyli.

Yuji Yamada, profesor studiów ninja, powiedział, że Mitsuhashi był „oddanym uczniem”. - Dosłownie poświeca swoje życie by być ninja - wyjaśnił.  Teraz Mitsuhashi chce uzyskać stopień doktora nauk ninja. - Niezależne życie dla własnego przetrwania i dobrobytu jest ważne dla współczesnej Japonii - skomentował lokalnej prasie. - Świat dla każdego z nas nie jest globalny, ale lokalny. Era globalizmu się skończyła - wyjaśnił. 

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.