Kim Dzong Un chudnie

2021-06-16 14:52
Korea Północna
Autor: AP

Seul jest zaniepokojony. Kim Dzong Un lider Korei Północnej wyraźnie wyszczuplał, także na twarzy, a pasek od zegarka, jak zauważają analitycy zapięty jest ciaśniej. Ważący 140 kg przywódca, mógł stracić między 10, a 20 kg wagi, przy wzroście 170 cm. Analizy o stanie zdrowia Kima mają kluczowe znaczenie, gdyż nie wyznaczył on jeszcze swojego następcy.

Starszy analityk z seulskiego Koreańskiego Instytutu ds. Narodowego Zjednoczenia Hong Min mówi, że strata wagi jest próbą podreperowania zdrowia lidera, a nie oznaką choroby.− Gdyby doświadczał problemów zdrowotnych, nie pokazywałby się publicznie, zwołując posiedzenia plenarne Komitetu Centralnego Partii Robotniczej − twierdzi Hong. Światowe spekulacje na temat zdrowia północnokoreańskiego lidera nasiliły się w zeszłym roku po tym, jak Kim Dzong Un nie pojawił się na uroczystości urodzin swojego zmarłego dziadka. Eksperci twierdzą, że potencjalnie urząd po Kimie, mogłaby objąć jego siostra Kim Yo Jong, lecz nie wykluczają władzy kolektywnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze