Polacy uwięzieni na wycieczkowcu z koronawirusem

2020-05-23 9:16 oprac. AG
26 Polaków uwięzionych na wycieczkowcu
Autor: EAST NEWS 26 Polaków uwięzionych na wycieczkowcu

COVID-19 stwierdzono u jednej z kobiet z załogi wielkiego wycieczkowca. Wielki statek, który zacumował w porcie w Barcelonie, został objęty kwarantanną. Wśród 400 osób, które się tam znajdują, jest 26 Polaków.

Koronawirus nie odpuszcza. Cały czas trzyma w garści niemal cały świat. Znów mamy do czynienia z wystąpieniem choroby COVID-19 na pasażerskim statku. Tym razem chodzi o wycieczkowiec Seven Seas Navigator, zarejestrowany na Bahamach, który wpłynął do portu w Barcelonie. Statek należy do spółki Regent Seven Seas Cruises (RSSC) z siedzibą w Miami. Jednak hiszpańskie służby nie ujawniły trasy tego wycieczkowca.

Wiadomo, że nosicielką koronawirusa jest jedna z kobiet z załogi wycieczkowca. W Barcelonie zeszła ona z pokładu, została zdiagnozowana i...wróciła na wycieczkowiec. Tam ma leczyć się w odosobnieniu. Statek i jego pasażerów objęto kwarantanną.

Polecane: QUIZ - imiona kandydatów na prezydenta

Na statku przebywa 400 osób wielu narodowości. Wśród nich jest 26 obywateli Polski. Wszyscy według polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych należą do załogi. 

- Zgodnie z informacjami przekazanymi polskim służbom konsularnym przez armatora i potwierdzonych przez hiszpańską policję portową na pokładzie wycieczkowca objętego kwarantanną w porcie w Barcelonie przebywa 26 polskich obywateli - poinformowało biuro prasowe MSZ.

Przypomnijmy, według oficjalnych doniesień śmiertelnie niebezpieczny koronawirus pierwszy raz pojawił się w grudniu w Chinach. Bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Już kolejny miesiąc zmagamy się z pandemią.

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze