Koronawirus w ciele noworodka. Naukowcy opublikowali nowe badania

2021-03-04 18:30
Ponad 100 tys. szczepionek na COVID podanych w Lubelskiem. Coraz więcej zaszczepionych
Autor: Pixabay/KitzD66

Naukowcy ze Skane University Hospital w Malme opisali przypadek przeniesienia COVID 19 z matki na dziecko poprzez uszkodzone łożysko. Badaczy zaciekawiła mutacja wariantu koronawirusa, która odbyła się w organizmie. Wyniki badań opublikowało brytyjskie czasopismo do spraw położnictwa i ginekologii „ The British Journal of Obstetrics and Gynaecology".

Po przebadaniu genomu wirusów znalezionych u matki i u dziecka okazało się, że zaatakował ich ten sam wariant, co potwierdziło hipotezę, że dziecko zakaziło się jeszcze w okresie płodowym. Dokładne badania łożyska pokazały ponadto, że jest uszkodzone. Stan zapalny tkanek spowodowany został zakażeniem SARS-CoV-2. Ślady wirusa znajdowano wszędzie tam, gdzie zaatakowana tkanka łożyska stykała się z innymi tkankami, także po stronie nienarodzonego jeszcze dziecka.Niebawem po urodzeniu naukowcy wykryli jednak w ciele dziecka inny wariant koronawirusa niż ten, którym zakaziło się jeszcze w macicy. Uznano, że wirus musiał w tym czasie zmutować w jego ciele. Jest to, według naszej wiedzy, pierwszy przypadek mutacji genetycznej koronawirusa u dziecka po tym, jak zakaziło się w łonie matki napisali naukowcy. Wyniki badań opublikowało czasopismo The British Journal of Obstetrics and Gynaecology. Źródło media internetowe.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze