Pedofilia w kościele

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pedofilia w kościele

Zapadł wyrok

Kościelny organista pedofil rozbierał się do naga i bił 7-letnich chłopców! Mówił, że musi ich ukarać

2022-10-03 13:30

Dwanaście lat więzienia dla kościelnego organisty, który w ohydny sposób wykorzystywał seksualnie dzieci! Richard Owen (71 l.) z Wielkiej Brytanii znęcał się nad czternastoma chłopcami, z których najmłodsi mieli tylko 7 lat. Po latach jedna z ofiar popełniła samobójstwo krótko po ujawnieniu tego, co robił organista.

Kościelny organista molestował 7-letnich chłopców! Jedna z ofiar popełniła samobójstwo

Przez 28 długich lat wykorzystywał seksualnie dzieci, a sprawiedliwość dosięgnęła go dopiero po 53 latach od chwili, gdy zaczął to robić. Sąd w brytyjskim Chester wymierzył karę 12 lat więzienia za pedofilię byłemu kościelnemu organiście. Richard Owen (71 l.) znęcał się nad czternastoma chłopcami, z których najmłodsi mieli tylko 7 lat. Zastraszał dzieci z kościelnego chóru. Mówił, że musi je ukarać, a potem... rozbierał się do naga, chłopcom kazał ściągać spodnie i bił trzciną lub ręką w gołe pośladki. To dawało mu przyjemność seksualną... Dzieci bały się komukolwiek powiedzieć o tym, co robi szanowany świecki pracownik kościoła. A pedofil bezkarnie grasował od 18 do 44 roku życia w Cheshire i Greater Manchester. Działał do 1998 roku w kilku różnych kościołach, gdzie pracował jako organista i kierownik chóru chłopięcego.

Dwanaście lat więzienia dla organisty pedofila. Molestował dzieci przez 28 lat

Sprawa wyszła na jaw dopiero niedawno na fali ujawniania skandali seksualnych w Kościele. Ośmielone, dorosłe już ofiary zaczęły mówić i sprawa nareszcie trafiła do sądu. W 2019 roku ruszył proces. Niestety, wyznanie prawdy o zwyrodnialcu było dla jednego z mężczyzn tak traumatyczne, że dwa tygodnie potem odebrał sobie życie. Przed sądem zeznawała jego żona. Kobieta powiedziała, że 39-latek był molestowany przez organistę jako 11-latek i przez niemal 30 lat ukrywał prawdę o tym, co mu się przydarzyło. Osierocił dwie córki w wieku 6 i 8 lat. Zeznanie to przyczyniło sie do surowego wyroku skazującego. Richard Owen trafił za kratki na 12 lat.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Protest przed siedzibą kardynała Dziwisza w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają