Krowa wtargnęła na tory. Maszynista nic nie mógł zrobić [WIDEO]

2020-01-15 15:36 PMar
Jak krowa weszła do samochodu osobowego?
Autor: pixabay.com Jak krowa weszła do samochodu osobowego?

To jakaś zorganizowana akcja zwierząt przeciwko pociągom? Ledwie dwa dni temu pisaliśmy o wielbłądzie, który jak gdyby nigdy nic, maszerował sobie po torach w rosyjskim obwodzie astrachańskim. Zwierzę nic sobie nie robiło z pociągu za swoimi plecami, czym mocno opóźniło jego przyjazd na stację docelową. Teraz do analogicznej sytuacji doszło w Szkocji, gdzie na tory wtargnęła... krówka.

Najpierw doszło na kolei do sabotażu wielbłądziego, teraz zaś krowiego. Czarna przedstawicielka gatunku niczym niezrażona weszła sobie na tory, po czym wcale nie zamierzała z nich szybko zejść. Co więcej, krążyła pomiędzy obiema stronami, co ostatecznie doprowadziło do zablokowania ruchu z obu stron.

Szkockie koleje postanowiły w sieci opublikować nagranie, na którym widać beztroskie chwile dzielnej krówki na torach, która w ogóle nie zlękła się pociągów.

Znakiem zapytania pozostaje, czy zdarzenie z wielbłądem może sugerować zorganizowaną akcję zwierząt (np. przeciwko zmianom klimatycznym i zanieczyszczeniom, które wytwarzają pociągi), czy też są one ze sobą zupełnie niepowiązane...