Łukaszenka chce świętować ATAK na POLSKĘ! Podał dwie daty do wyboru

2021-03-03 6:52 zw
Białoruś. Łukaszenka oskarża Polskę
Autor: AP Białoruś. Łukaszenka oskarża Polskę

Aleksandr Łukaszenka gloryfikuje atak Związku Radzieckiego na Polskę! Białoruski dyktator chce, żeby 17 września obchodzić święto narodowe Białorusi. Pod uwagę bierze też 14 listopada, ale data ta także bezpośrednio związana jest z tragicznymi wydarzeniami 1939 roku. To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy Łukaszenka w taki sposób wypowiada się o historycznych wydarzeniach związanych z atakiem na Polskę podczas II wojny światowej. Wcześniej wzywał między innymi do wybudowania pomników Józefowi Stalinowi.

Białorusi potrzeba "pojednania narodu", a w tym celu trzeba ustanowić nowe święto narodowe - ogłosił Aleksandr Łukaszenka. Białoruski dyktator nie tylko nie zamierza ustępować ze stanowiska i przyznawać, że sfałszował wybory, ale posuwa się coraz dalej w atakach na opozycję, a także na Polskę, którą uważa za jednego z inicjatorów protestów w swoim kraju. Podczas Ogólnobiałoruskiego Zjazdu Ludowego (OZL) Łukaszenka zaproponował, by ustanowić nowym białoruskim świętem narodowym dzień 17 września albo 14 listopada 1939 roku. Tymczasem obie te daty wiążą się bezpośrednio z atakiem ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej.

NIE PRZEGAP: Grypa Hiszpanka WRÓCI? Naukowcy ostrzegają. Może przeżyć tylko CO TRZECI pacjent

Na stronie internetowej Ogólnobiałoruskiego Zjazdu Ludowego ruszyło głosowanie, w którym ma zostać wyłoniona jedna z tych dat. 17 września 1939 roku wojska Związku Radzieckiego zgodnie z ustaleniami paktu Ribbentrop-Mołotow wkroczyły na teren II Rzeczpospolitej, a 14 listopada przyjęto uchwałę w sprawie przyłączenia zachodniej Białorusi do ZSRR. "17 września 1939 roku rozpoczął się wyzwoleńczy pochód Armii Czerwonej, w wyniku którego doszło do zjednoczenia Zachodniej Białorusi i BSRR " - argumentuje Łukaszenka. Wcześniej apelował o stawianie pomników Józefowi Stalinowi właśnie za "zjednoczenie" Białorusi.

NIE PRZEGAP: Tajemnicza CHOROBA brytyjskiego księcia! Dramat i łzy w rodzinie królewskiej

Sławomir Sierakowski po powrocie z Białorusi: Łukaszenka to psychopata gorszy od Putina [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze