Melania Trump komentuje śmierć w Minneapolis George’a Floyda. Co na to Donald Trump?

2020-05-30 19:53 MW

Emocje dalej buzują w Amerykanach po brutalnym morderstwie w Minneapolis w związku z zabójstwem 46-letniego George’a Floyda, uduszonego przez 19-letniego policjanta podczas interwencji w jednym ze sklepów. Najpierw śmierć skomentował Donald Trump, ale o zupełnie odmienny komentarz w sprawie, która wstrząsnęła USA, pokusiła się jego żona, Melania Trump.

W poniedziałek 25 maja doszło do brutalnego zabójstwa. Na nagraniu, które trafiło do sieci od jednego ze świadków widać, że przed jednym ze sklepów w Minneapolis policjant przyciskał kolanem 46-letniego czarnoskórego George’a Floyda. Wcześniej Floyd w sklepie próbował zapłacić fałszywym czekiem. Gdy na miejsce przyjechała policja, zaatakowała Floyda, jeden z policjantów, który naskoczył na 46-latka był bezwzględny. Floyd krzyczał, że traci dech, ale gliniarz był głuchy na jego błagania o darowanie życie. Zmarł na miejscu, choć według policji 46-latek zmarł dopiero w szpitalu. Oficer, który ukląkł na szyi Floyda, jest biały i został zidentyfikowany jako 19-letni Derek Chauvin.

Po fali protestów, które przetoczyły się przez Stany Zjednoczone, gdzie podpalano budynki; policja z kolei mierzyła z armatek wodnych i gazu łzawiącego w protestujących, którzy sprzeciwiali się bezkarności policji i nadużywania swojej władzy. Niespokojnie było również pod Białym Domem, gdzie zgromadziło się kilkaset osób. W rezydencji prezydenta USA podwyższono środki bezpieczeństwa. Trump groził stłumieniem zamieszek, a jego Tweeta oznaczono jako komentarz naruszający zasady dotyczące wyrażania pochwałę dla przemocy. 

Melania Trump z kolei inaczej podeszła do sprawy, niż jej mąż. "Nasz kraj dopuszcza pokojowe protesty, ale nie ma powodu do przemocy" - napisała pierwsza dama USA. "Widziałam jak nasze społeczeństwo się jednoczy w czasie walki z koronawirusem i nie możemy się teraz zatrzymać. Moje najgłębsze kondolencje dla rodziny George'a Floyda. Jako naród skupmy się na pokoju, modlitwie i uzdrawianiu" – dodała Melania Trump.

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Przemówienie. Wybory Prezydenckie 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze