Najbogatsi ludzie świata nie płacili podatków! Ujawniono szokujące dane

2021-06-10 13:00
Bezos ma 204,6 miliardów dolarów
Autor: East News Bezos ma 204,6 miliardów dolarów

Szokujące dane podatkowe na temat najbogatszych ludzi Stanów Zjednoczonych i całego świata! Ujawniła je ProPublica. Jak się okazuje, niektórzy spośród multimiliarderów zajmujących pierwsze miejsca na liście najbogatszych ludzi świata płacą dziwnie małe podatki w porównaniu do swoich kosmicznych zarobków. Mało tego! W ciągu ostatnich kilkunastu lat zdarzały się i takie, w których Jeff Bezos, Elon Musk czy George Soros nie zapłacili ani grosza podatku dochodowego. Jak to możliwe, skoro przykładowo Jeff Bezos ma obecnie 190 miliardów dolarów?

Najbogatsi ludzie świata nie płacili podatków! Szokujące dane na temat multimiliarderów zajmujących pierwsze miejsca na liście najbardziej majętnych ludzi ujawniła ProPublica. Dziennikarze uzyskali dostęp do dokumentów IRS, czyli agencji rządowej Stanów Zjednoczonych zajmującej się ściąganiem podatków, a instytucja ta wraz z FBI prowadzą teraz wewnętrzne śledztwo dotyczące przecieku. Sprawa jest poważna, bo chodzi o miliardy dolarów i ludzi z pierwszych stron gazet. Jak się okazuje, w ciągu ostatnich kilkunastu lat zdarzały się i takie, w których Jeff Bezos, Elon Musk czy George Soros nie zapłacili ani grosza podatku dochodowego. Jak to możliwe? Przykładowo Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata z fortuną wynoszącą 190 miliardów dolarów, nie zapłacił ani dolara fiskusowi w 2007 i 2011 roku. Jak podaje ProPublica, między 2014 a 2018 rokiem fortuna Bezosa urosła o 99 miliardów dolarów, a jego całkowity dochód zgłoszony fiskusowi wyniósł 4,22 miliarda.

NIE PRZEGAP: Prezydent dostał w twarz! Wszystko się nagrało. Kto go spoliczkował?

Kwota podatków zapłaconych przez szefa Amazon w tym przedziale czasowym to 973 miliony dolarów, co stanowi 0,98 proc. W 2007 roku podczas wspólnego rozliczania z ówczesną żoną MacKenzie Bezos para miliarderów otrzymała zwrot podatku, który pozwolił na opłacenie zerowej stawki podatkowej. Uzasadniali to stratami inwestycyjnymi. Z kolei Elon Musk nie zapłacił podatku dochodowego w 2018 roku, zaś George Soros nie płacił przez trzy lata - od 2016 do 2018 roku. Między 2014 a 2018 rokiem fortuna Muska urosła o 13,9 miliarda dolarów, zgłosił on 1,52 miliarda dochodu i zapłacił 455 milionów dolarów podatków, co sprawia, że płacił 3,27-procentową stawkę podatkową. Musk ma obecnie 167 miliardów dolarów i zamuje trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi swiata według Bloomberga.

NIE PRZEGAP: PILNE. Królowa Elżbieta II wyrzucona z uczelni. Skandal w rodzinie królewskiej!

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Zofia Dąbrowska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze