Małpa, Mozambik

i

Autor: East News Małpa z Mozambiku

Niemieckie eksperymenty na zwierzętach. Ujawniono wstrząsające nagranie [WIDEO]

2019-10-17 8:05

Europejscy aktywiści walczący o prawa zwierząt są w szoku, po tym, jak ujawniono nagranie z niemieckiego Laboratorium Farmakologii i Toksykologii. Na mocno wstrząsającym filmie wyraźnie widać, w jak nieludzki i bestialski sposób tamtejsi naukowcy eksperymentowali na zwierzętach takich jak małpy, psy czy koty!

Laboratorium, w taki sposób obchodzące się ze zwierzętami, obnażyła organizacja Cruelty Free International (jeden z jej członków zatrudnił się w niej incognito), która alarmuje, że z badań, które przeprowadzano w laboratorium mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie. 

Działający pod przykrywką aktywista nagrał eksperymenty toksykologiczne, jakie w laboratorium nieopodal Hamburga były przeprowadzane na m.in. pasach, kotach czy małpach. Testy polegały m.in. na stopniowym zatruwaniu zwierząt w celu sprawdzenia jaka dawka medykamentów jest bezpieczna dla ludzi. Jak napisano w oświadczeniu: - Zwierzętom wstrzykiwano lub zmuszano je do jedzenia lub wdychania rosnących ilości substancji w celu zmierzenia skutków toksycznych, które obejmują wymioty, krwawienie wewnętrzne, niewydolność oddechową, gorączkę, utratę masy ciała, letarg, problemy skórne, niewydolność narządów, a nawet śmierć.

Przetrzymywano je również w koszmarnych warunkach. Na laboratoryjnych podłogach, które uwieczniono w filmie, można dostrzec krew i odchody.

Obrońcy praw zwierząt są oburzeni i nie mają wątpliwości, że cierpienie zwierząt poddanym badaniom to skandal. Zwracają uwagę na naruszanie unijnych norm w tej kwestii oraz zaznaczają, że przeprowadzane w tej sposób badania są bezsensowne, gdyż skrajny stres zwierząt będzie zniekształca ich wyniki. Friedrich Mülln z organizacji Soko Tierschutz zatrwożony ocenił: - Zwierzęta machały ogonami, nawet kiedy zabierano je na śmierć, psy desperacko chciały nawiązać kontakt z ludźmi. Wtórowała mu Kate Willett z Humane Society International, która powiedziała, że nagrane zachowanie to jest „barbarzyństwo”. Jak mówiła: - Tego rodzaju badania nie są uzasadnione etycznie i być może są nielegalne. Każdy kraj opracowuje własne wytyczne dotyczące opieki nad zwierzętami, ale trzymanie psów w tych przerażających warunkach będzie mieć poważne konsekwencje dla jakości wyników naukowych - powiedziała. - Czas, aby tego typu testy wylądowały na śmietniku historii. Istnieją nowe metody testowania, obchodzące się bez zwierząt i bezpieczne. Oglądanie tego typu nadużyć w imię nauki jest więc w XXI wieku niewybaczalne!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany