Panika w Pałacu Buckhingham. Wirus w szkole dzieci księcia Williama?

2020-02-26 21:21 MW
Księżńiczka Charlotte - pierwszy dzień w szkole
Autor: PA Pool/Associated Press/East News

Blady strach padł na brytyjską monarchię! W szkole, do której chodzi książę George i księżniczka Charlotte’a, wykryto podejrzanego koronawirusa. Powód? Grupa uczniów wróciła z obozu narciarskiego z Włoch.

Do szkoły Thomas’s Battersea, do której uczęszcza prawnuczek królowej Elżbiety II, wróciła grupa uczniów z obozu narciarskiego we Włoszech. Czwórkę uczniów poddano już kwarantannie, ale obawa, że wirus mógł przybyć z Włoch jest ogromna. Wiele placówek jest przygotowanych na pojawienie się wirusa. - Tak jak inne szkoły, bardzo poważnie traktujemy doniesienia o potencjalnym zagrożeniu Covid-19, śledzimy rządowe doniesienia w tej sprawie i instrukcje, przyglądamy się też uczniom – skomentował doniesienia o koronawirusie w szkole rzecznik prasowy szkoły Thomas’s Battersea.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięto 14 szkół, a ponad 23 placówki odesłały uczniów do domu lub zarządziły przymusową 14-dniową kwarantannę.

W Wielkiej Brytanii nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem, jednak podobnie jak w innych krajach europejskich władze dmuchają na zimne. Największe epicentrum wirusa z Wuhan znajduje się we włoskiej Lombardii. We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło 12 osób.

Najnowsze