Paryż płonie! Lud Francji protestuje przeciw podwyżkom cen paliwa

2018-11-25 12:09 zw
Kierowcy mają dość podwyżek cen paliw. W poniedziałek odbędzie się ogólnopolski protest
Autor: Grzegorz Kluczyński

Płonące Pola Elizejskie, bitwy z policją, zabici i ranni! Setki tysięcy ludzi z całego kraju protestuje przeciw podwyżkom cen paliwa. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Cena oleju napędowego wzrosła we Francji o 23 proc. w ciągu roku.

Tak demonstrują we Francji przeciw drożyźnie! Od tygodnia trwają tak zwane protesty żółtych kamizelek - ludzie wyszli na ulice z powodu podwyżek akcyzy na paliwo. Cena oleju napędowego wzrosła we Francji o 23 proc. w ciągu roku. Ma to skłonić ludzi do korzystania z „ekologicznych” aut elektrycznych. Początkowo protesty przebiegały spokojnie, ale w sobotę zmieniły się w rewolucję. Do Paryża zjechało sto tysięcy ludzi.

Na Polach Elizejskich rozpętała się bitwa z policją, która użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Grupki chuliganów wybijały szyby i plądrowały sklepy. Protestowano też w innych miastach. W zamieszkach zginęły 2 osoby, 600 zostało rannych, ponad sto zatrzymano. Część komentatorów oskarża władze, że celowo nie powstrzymały demolki, by odebrać „żółtym kamizelkom” poparcie społeczne.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze