PILNE. Wielka czerwona plama na ścianie konsulatu Rosji! To symbol krwi

2021-04-23 12:10 Zofia Dąbrowska PAP
 Andrej Babiš  premier Czechy
Autor: www.vlada.cz

Kolejny skandal dyplomatyczny w Czechach! Sprawa znowu dotyczy napiętych relacji z Rosją. Jak poinformowała w piątek czeska policja, ściana konsulatu Rosji w Brnie została oblana keczupem przez nieznanych sprawców. Jedna z plam ma metr wysokości na pięć metrów szerokości, a druga ma dwa metry wysokości. Wcześniej w podobny sposób pomazano placówkę w Pradze. Najprawdopodobniej czerwony kolor plam symbolizuje krew. Chodzi o eksplozję w magazynie, o której wywołanie Czechy oskarżyły Rosję.

Dwie wielkie czerwone plamy symbolizujące krew dwóch zabitych. Jak poinformowała w piątek czeska policja, ściana konsulatu Rosji w Brnie została oblana keczupem przez nieznanych sprawców. Jedna z plam ma metr wysokości na pięć metrów szerokości, a druga ma dwa metry wysokości. Wcześniej w podobny sposób pomazano placówkę w Pradze. Wszystko to wydarzyło się na krótko po oskarżeniu przez czeskie władze Rosji o spowodowanie eksplozji w magazynie amunicji we Vrbieticach w 2014 roku, za którym mieli stać agenci rosyjskiego wywiadu.

NIE PRZEGAP: Putin ma NADMUCHIWANE czołgi! Szokująca prawda ujawniona. Nabrał wszystkich!

"Prowadzimy śledztwo w sprawie uszkodzenia cudzego mienia" - powiedział rzecznik policji w Brnie. To nie pierwszy skandal dyplomatyczny w Czechach związany z napiętymi relacjami z Rosją. Czechy wydaliły niedawno 18 pracowników rosyjskiej ambasady, którzy według władz w Pradze okazali się szpiegami. Rosja zareagowała wydaleniem 20 dyplomatów czeskich z Rosji.

NIE PRZEGAP: Prognoza pogody na LATO 2021. Szwajcarska PRZEPOWIEDNIA na wakacje

dr Bonikowska: Rosja będzie dążyć do tego, by Łukaszenka był słaby i skłonny do ustępstw [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze