Pingwiny OPANOWAŁY MUZEUM. Wolą barok niż impresjonizm

2020-05-22 15:06 MW

To miał być żart - zaprosić pingwiny do muzeum, ale dyrektor Nelson-Atkins Museum of Art w Kansas City w Stanach Zjednoczonych stwierdził, że to wcale nie jest głupi pomysł. W ten sposób trzy pingwiny Humboldta opanowały muzeum pełne dzieł Moneta, Caravaggio czy Rembrandta i same zdecydowały, który styl im się najbardziej podoba. Muzealnicy byli zdziwieni.

Trzem pingwinom Humboldta z ogrodu zoologicznego w Kansas City ufundowano niezapomnianą wycieczkę. Nie dość, że w ogrodzie zoologicznym próżno szukać turystów, którzy podziwialiby zwinne czarno-białe nieloty, to jeszcze muzeum świeci pustkami. Jeden z pracowników zoo zażartował, że powinni wysłać pingwiny do muzeum. W końcu podczas pandemii pingwiny wydają się być zwierzętami, które świetnie się bawią. W innych miastach na całym świecie chodzą po zamkniętych akwariach i przyglądają się wielorybom czy innym gatunkom. Dowcip jednak nabrał innego znaczenia i zarówno dyrektor ogrodu zoologicznego, jak muzeum, zdecydowali się urządzić pingwinom wycieczkę. 

Gdy trzech nielotnych turystów weszło do ogromnego muzeum Nelson-Atkins Museum of Art , dyrektor instytucji, Julián Zugazagoitia, spodziewał się, że pingwinom spodoba się obraz Moneta - „Lilie wodne”. - To jeden z naszych ulubionych obrazów, poza tym jest kojący - skomentował dyrektor. Zugazagoitia gorzko się jednak rozczarował, bo na drepczących ptakach impresjonista nie zrobił żadnego wrażenia. Ale okazuje się, że pingwiny są zdecydowanie fanami baroku, bo o wiele chętnie podziwiały dzieła Caravaggio. - Myślę, że czuły się tam bardziej komfortowo - powiedział Zugazagoitia. - Wydawało się, że spędzają tam więcej czasu i patrzą bardziej uważnie. Pokój jest znacznie cieplejszy, ściany są czerwone, a na obrazach dzieje się dużo akcji. Nie wiem, czy pingwiny rozpoznają ludzkie postacie i bardziej zwracają na nie uwagę, ponieważ na co dzień mają dużo interakcji z ludźmi. A może bardziej lubią Starych Mistrzów? - zastanawia się dyrektor muzeum. 

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze" - Co można w internecie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze