Podatnicy płacą za ochronę Meghan i Harry'ego?! Zdradził ich jeden szczegół

2021-09-25 12:07
Harry i Meghan. Kryzys w rodzinie królewskiej
Autor: Shutterstock

Meghan Markle i książę Harry odeszli z brytyjskiej rodziny królewskiej i na każdym kroku żalą się na to, jak rzekomo źle traktowano ich w pałacu. Ale nie pogardzili federalną ochroną opłacaną przez amerykańskiego podatnika podczas wizyty w Nowym Jorku. Jak tłumaczy brytyjskim dziennikarzom były agent Secret Service, ochronę taką przyznaje się m.in. rodzinie głowy państwa.

Meghan Markle i książę Harry opowiadają o brytyjskiej rodzinie królewskiej same najgorsze rzeczy, ale nie przestają korzystać z bycia eks royalsami. Wytknięto im to po raz kolejny przy okazji czwartkowej wizyty w Nowym Jorku. Meghan i Harry wybrali się tam z wizytą godną koronowanych głów. Oddali hołd ofiarom zamachu z 11 września 2001 roku przy nowojorskim pomniku, a asystowali im przy tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i Kathy Hochul, gubernator stanu Nowy Jork. Po co aż taka pompa, skoro Meghan to tylko była aktorka, a Harry nie jest pracującym członkiem rodziny królewskiej? Ale to nie wszystko. Nie dość, że uciekinierzy z rodziny królewskiej załatwili sobie też spotkanie z amerykańską ambasador przy ONZ Lindą Thomas-Greenfield, to jeszcze skorzystali przy tym najwyraźniej z federalnej ochrony. Reporter "Daily Mail" rozmawiał z tajemniczym eleganckim ochroniarzem, który niczym cień podążał za Meghan i Harrym i czekał na nich pod luksusowym hotelem Carlyle.

NIE PRZEGAP: Meghan Markle i książę wrócą do Anglii?! "Królowa tego chce"

NIE PRZEGAP: Wielkie zmiany w Watykanie! Bez tego nie zobaczycie papieża

Sonda
Wolisz księżną Kate czy księżną Meghan?

Ochroniarz ów twierdzi, że jest pracownikiem Homeland Security, czyli Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, instytucji federalnej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wewnętrzne Stanów Zjednoczonych. Koszty rocznej pracy Homeland Security to 50 miliardów dolarów rocznie. Część z tej kwoty podatnicy właśnie przeznaczyli na ochranianie Harry'ego i Meghan. Jak tłumaczy "Daily Mail" były agent Secret Service, ochronę federalną można przydzielić członkom rodziny głowy państwa, w tym wypadku drogę do ochrony na najwyższym poziomie otworzyło zatem książęcej parze pokrewieństwo z tak nieznośną ich zdaniem rodziną królewską.

NIE PRZEGAP: Rihanna rozebrała córkę Madonny! Lourdes tym razem przesadziła?

NIE PRZEGAP: Toksyczne chmury lecą do Europy! Mogą spaść kwaśne deszcze

Meghan Markle o RASIZMIE w rodzinie królewskiej. Wywiad u Oprah Winfrey

QUIZ. Księżna Kate czy księżna Meghan? 10 pytań tylko dla ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Książę zakochał się w niej, gdy zobaczył ją na wybiegu w prześwitującej sukience. Kate czy Meghan?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE