Polak nie miał MASECZKI, idzie do więzienia!

2020-08-09 12:15 zw
Każą nam znów nosić maseczki?
Autor: Artur Hojny Każą nam znów nosić maseczki?

Aż na cztery miesiące więzienia skazał hiszpański sąd Polaka, który odmówił założenia maseczki. Według lokalnych mediów nasz rodak nie tylko nie chciał zasłonić ust i nosa w miejscu publicznym, ale też zaatakował funkcjonariusza. W Hiszpanii odnotowano dotychczas 361,5 tys. przypadków koronawirusa, zmarło 28,5 tys. osób.

Brak maseczki skończył się więzieniem! Sąd w Hiszpanii skazał Polaka aż na cztery miesiące pozbawienia wolności po awanturze o noszenie maseczek w miejscach publicznych. Do incydentu doszło w Murcji. Policjant zauważył grupę ludzi bez maseczek, w tym 46-letniego Polaka. Podszedł do nich i chciał ich wylegitymować, a wtedy 46-latek wpadł w szał. Opluł policjanta i znieważył go, odmówił założenia maseczki.

Co nam grozi za brak maseczki?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

To ta reakcja sprawiła, że banalne zwrócenie uwagi za brak maski zakończyło się więzieniem. Sąd w Murcji był surowy dla krewkiego Polaka. Hiszpański portal "La Verdad" podkreśla, że pozbawienie wolności jest związane nie tyle z odmową noszenia maseczki, co z atakiem na funkcjonariusza. W Hiszpanii odnotowano dotychczas 361,5 tys. przypadków koronawirusa, zmarło 28,5 tys. osób.

Najnowsze