Polski bohater wyszedł ze szpitala! Nowe fakty w sprawie zamachu

2019-12-02 12:48 zw

Na szczęście nic poważnego mu się nie stało! Polak, który został ranny podczas odpierania ataku terrorysty w Londynie, został wypisany ze szpitala. Usman Khan (+28 l.) ranił nożem 10 osób, dwie nie przeżyły. Powstrzymali go świadkowie, w tym Polak, który atakował szaleńca kłem narwala.

Co by się stało na London Bridge, gdyby nie bohaterska reakcja Polaka? Tam mogło dojść do jeszcze większej masakry! Na razie najważniejsze jest jednak to, że Łukaszowi, bo na razie znamy jedynie imię bohatera, nic poważnego się nie stało mimo brawurowego odparcia ataku fanatyka. Został poraniony nożem, ale skutecznie osłaniał się słynnym kłem narwala. W efekcie wczoraj wyszedł już ze szpitala.

Teraz czekają go same zaszczyty. Dziękowała mu już brytyjska królowa, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (49 l.) zwrócił się do prezydenta o odznaczenie Polaka medalem za Ofiarność i Odwagę. Do ataku doszło w piątek około godziny 14 w budynku przy London Bridge oraz na samym moście. Usman Khan (+28 l.) ranił nożem 10 osób, dwie nie przeżyły. Powstrzymali go świadkowie, w tym Polak, który atakował szaleńca kłem narwala. Khana ostatecznie zastrzeliła policja.