Posmarowali się kremem, oskarżyli ich o RASIZM. Pozywają na 20 milionów

2021-03-04 14:25 zw
Posmarowali się kremem na trądzik, oskarzyli ich o rasizm. Pozywają na 20 milionów
Autor: Sąd Najwyższy Kalifornii Posmarowali się kremem na trądzik, oskarzyli ich o rasizm. Pozywają na 20 milionów

Trzech kolegów wysmarowało się zielonym mazidłem na trądzik i zrobiło sobie selfie. Kto by pomyślał, że coś takiego może wywołać burzę na skalę światową i doprowadzić do wyrzucenia ze szkoły, a po paru latach skończyć się pozwem na 20 milionów dolarów? W Stanach Zjednoczonych taka sytuacja jest możliwa! A wszystko dlatego, że zdjęcie posmarowanych chłopców dotarło do włodarzy ich ekskluzywnej szkoły, zaś oni uznali, że zamieszczanie w internecie takich treści to rasizm i może obrażać czarnoskórych.

Strach leczyć trądzik! Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie może się to skończyć skandalem na skalę światową, niechcianą sławą, wyrzuceniem ze szkoły i pozwem sądowym. Ta szokująca historia ma swój początek jeszcze w 2017 roku. Wtedy dwóch uczniów ekskluzywnej katolickiej szkoły St Francis High School w kalifornijskim Mountain View wraz z jednym kolegą z innej szkoły zrobili sobie selfie, które kosztowało ich wiele. Jak dziś twierdzą nastolatkowie znani w mediach tylko jako H.H. i A.H., spotkali się, by wesprzeć jednego z nich. Chłopak cierpiał na trądzik młodzieńczy i musiał smarować się specjalnym ciemnozielonym mazidłem leczniczym.

NIE PRZEGAP: Taylor Swift OBURZONA na Netflixa! To ją zabolało. Chodzi o seks i miłość!

Według relacji uczniów posmarowali się nim wszyscy trzej w ramach solidarności i zrobili sobie żartobliwe selfie, któe następnie wrzucili do internetu. I rozpętała się burza. Zdjęcie dotarło bowiem do włodarzy ich ekskluzywnej szkoły, zaś oni uznali, że zamieszczanie w internecie takich treści to rasizm i może obrażać czarnoskórych. Chodziło o zjawisko znane obecnie jako "blackface" i polegające na parodiowaniu czarnoskórych poprzez charakteryzowanie się na nich. Dyrekcja wezwała na dywanik uczniów i ich rodziców. Dano im ultimatum - albo odejdą sami, albo zostaną wyrzuceni z wilczym biletem. Odeszli sami, a zdjęcie zaczęło krążyć po sieci, wywołując skrajne reakcje. Teraz do sądu wpłynął pozew. Rodzice chłopców i oni sami żądają od St Francis High School odszkodowania w wysokości 20 milionów dolarów.

NIE PRZEGAP: Szok! Książę Harry ma JEDEN garnitur od lat, Meghan Markle ZATRWOŻONA

Viki Gabor o rasizmie. Jej ojciec został pobity w sklepie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze