Pożar w obozie Moria. Zatrzymano pięć osób

2020-09-15 22:05 mw

Ogromny pożar doszczętnie strawił największy europejski obóz przejściowy dla uchodźców. Dach nad głową straciło ok. 12 tys. uciekających przed wojną głównie uchodźców z Afganistanu, Syrii i Afryki. Jak podał minister obrony cywilnej Michalis Chrisochoidis w sprawie pożaru zatrzymano pięć osób.

W zeszły wtorek i środę doszło do gigantycznego pożaru w obozie Moria na wyspie Lesbos w Grecji. Żywioł pozostawił po sobie jedynie popiół, rozwalone prowizoryczne domy. Dach nad głową straciło 12 tys. osób, nie wiadomo do tej pory, czy są ofiary śmiertelne. Państwa Unii Europejskiej zdecydowały się pomóc uchodźcom - grecki rząd wysłał trzy statki, w których schronienie mogło znaleźć jedynie 2 tys. Osób. Pomoc zadeklarowała też Francja, Wielka Brytania, Portugalia, Finlandia, Włochy, Szwajcaria czy Niemcy. Głównie ściągają do siebie nieletnich, ale Francja ma w planach też przyjęcie 750 uchodźców, Niemcy - 973, Portugalia - 500 osób. 

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy pożar został wywołany celowo lub przez przypadek. Jak podał minister obrony cywilnej Michalis Chrisochoidis w sprawie pożaru zatrzymano pięć osób. Poszukiwana jest również szósta osoba. Minister nie podał jednak więcej szczegółów. 

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Ziobro flirtuje z Konfederacją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze