Prezydent chce podnieść podatki! Gwiazdy oddadzą ponad POŁOWĘ zarobków

2021-04-24 12:30 Zofia Dąbrowska
podatki
Autor: pixabay.com

Podatki dla najlepiej zarabiających pójdą w górę! Prezydent uważa, że ci, na których konta wpływają miliony, powinni podzielić się z tymi o gorszych zarobkach. Najbardziej dostaną po kieszeni ci, których roczne dochody przekraczają milion dolarów, ale także ci zarabiający dwa razy mniej mogą zacząć się martwić. Joe Biden (78 l.) zamierza podnieść podatki z 37 proc. do aż 39,6 proc. W najgorszej sytuacji będą mieszkańcy Nowego Jorku i Kalifornii. Oni oddadzą ponad połowę zarobków.

Na amerykańskie gwiazdy showbiznesu i osoby z listy najbogatszych ludzi świata padł blady strach! Chyba będą musieli ukryć swoje pieniądze na Wyspach Dziewiczych, bo Joe Biden planuje wielki skok na ich miliony. Administracja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych planuje potężną podwyżkę podatków dla najlepiej zarabiających Amerykanów. Najbardziej dostaną po kieszeni ci, których roczne dochody przekraczają milion dolarów, ale także ci zarabiający dwa razy mniej mogą zacząć się martwić. Biden chce podnieść podatki z 37 proc. do aż 39,6 proc. dla zarabiających powyżej 510 tys. dolarów rocznie. Ale to nie wszystko.

NIE PRZEGAP: Barack Obama pali marihuanę?! Sławny raper wyśpiewał wszystko

W najgorszej sytuacji będą mieszkańcy Nowego Jorku i Kalifornii. Oni oddadzą fiskusowi więcej niż połowę zarobków, ponieważ w połączeniu z już istniejącym innym podatkiem na inwestycje stawka podatkowa takich osób może nawet przekroczyć 50 proc. Mieszkańcy Nowego Jorku zapłaciliby 52,22 proc. podatku, a Kalifornii aż 56,7 proc.! W ten sposób administracja USA chce zyskać 370 miliardów dolarów między innymi na edukację i wydatki socjalne w ramach programu „American Families Plan”.

NIE PRZEGAP: NOWE fakty o Meghan Markle i księciu Harrym! Padły szczere słowa, to może im zaszkodzić

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: PiS podniesie podatki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze