Przebiegł maraton w 6 godzin i 48 minut. Francuz biegał na... balkonie! 

2020-03-26 13:14 MW

Domowa izolacja to dla wielu koszmar, szczególnie dla sportowców, którzy muszą teraz jakoś sobie radzić zamknięci w czterech ścianach. Ale dla 32-letniego Francuza Elishy Nochomovitza to nie problem. Ma na koncie już 36 maratonów, a podczas kwarantanny zaliczył kolejny. Jak? Na własnym balkonie!

Elisha Nochomovitz, który na co dzień pracuje w jednej z restauracji w Tuluzie, miał przebiec swój 37. maraton w Barcelonie 15 marca. Szkopuł w tym, że przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 masowe imprezy zostały odwołane, a granice zamknięte. Cóż począć miał maratończyk? Dla własnego bezpieczeństwa i innych został w domu, ale na brak aktywności fizycznej nie mógł sobie przecież pozwolić. Wymyślił więc, że do maratonu przystąpi, ale… w warunkach domowych. 

- Widziałem w mediach społecznościowych wiele negatywnych komentarzy względem środków zapobiegawczych narzuconych przez władze Francji, zmuszających ludzi do pozostania we własnych domach. Chciałem pokazać, że w mieszkaniu też można ćwiczyć – powiedział dziennikarzom Nochomovitz. I aby dowód, poszedł za słowem, Francuz postanowił urządzić sobie maraton na balkonie. 17 marca biegając w tę i z powrotem po balkonie o długości 7 metrów pokonał dystans 42,2 km. W trakcie biegu maratończyk nie był jednak sam. Znajdująca się w mieszkaniu jego dziewczyna podrzucała mu co jakiś czas słodycze i colę, by nie opadł z sił. Po 6 godzinach i 48 minutach Nochomovitzowi udało się przebiec balkon aż 6 tys. razy i tym samym zaliczyć nietypowy maraton.

Francuz przekonuje, że każdy powinien w domowym zaciszu zająć się aktywnością fizyczną, bo ta również wzmacnia nasz układ odpornościowy. -  Potraktowałem to jako takie trochę zwariowane wyzwanie. Przy okazji chciałem wprowadzić trochę humoru do tej trudnej sytuacji przebywania w odosobnieniu –  wyjaśnił. 

Robert Lewandowski gra w PIŁKĘ z Klarą! Tak spędza kwarantannę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze