Przez wirusa dzieci potrzebują psychologa. Nowe badania w Szkocji

2020-07-16 12:39 mw
Koronawirus. Przedszkole numer 11 w Radomiu zamknięte. U jednego z dzieci potwierdzono zakażenie
Autor: pixabay.com Koronawirus. Przedszkole numer 11 w Radomiu zamknięte. U jednego z dzieci potwierdzono zakażenie

Zamknięcie w czterech ścianach, brak kontaktu z ludźmi nawet ulicy nie doskwierało jedynie dorosłym. Przez zamknięcie w domach i pandemię ucierpiały również nasze pociechy. W Szkocji opublikowano właśnie raport, że dosłownie każde dziecko potrzebuje pomocy psychologicznej. Jednym z głównych powodów jest po prostu zamknięcie szkół i lekcje online.

Według krajowego komisarza ds. dzieci i młodzieży każde dziecko w Szkocji będzie potrzebowało dodatkowego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego. Powodem ma być zamknięcie w czterech ścianach, lekcje online i brak kontaktu z rówieśnikami. To pierwszy taki raport dotyczący zdrowia psychicznego dzieci na całym świecie. - Nawet najbardziej odporne dzieci będą potrzebowały dodatkowego wsparcia, gdy będą powoli powracać do szkoły i swoich zajęć - skomentował Bruce Adamson. 

W samej Wielkiej Brytanii pojawiały się obawy dotyczące zdrowia psychicznego dzieci po zamknięciu szkół, jednak na efekty trzeba było poczekać kilkanaście tygodni. I nie są pocieszające. Wcześniej w tym tygodniu dziennik „The Guardian” poinformował, że pięcioro dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zabiło się w ciągu pięciu miesięcy w Kent, a powodem miał być właśnie wpływ „lockdownu”. 

Super Raport 15 VII (goście: Horała, Kamiński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze