Putin znowu straszy. Przechwala się najnowocześniejszą bronią

2020-09-19 18:53
Władimir Putin
Autor: ALEXEI NIKOLSKY, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP Władimir Putin

Władimir Putin ogłosił, że jego kraj posiada nową, najdoskonalszą na świecie broń - pociski hipersoniczne. Podobno potrafią przenosić głowice jądrowe i są nieuchwytne dla każdej istniejącej broni przeciwrakietowej. Za prace nad systemem Awangard. rosyjski prezydent przyznał order św. Andrzeja konstruktorowi Gerbertowi Jefremowowi.

- Teraz po raz pierwszy w naszej historii najnowszej Rosja dysponuje najnowocześniejszymi rodzajami broni, które wielokrotnie przewyższają swą siłą, mocą, szybkością i - co bardzo ważne - precyzją wszystkie te, które istniały do tej pory i istnieją dzisiaj - chwalił się na spotkaniu z Gerbertem Jefremowem.

Putin twierdzi, że rosyjska broń hipersoniczna jest odpowiedzią na amerykańskie tarcze antyrakietowe- Musieliśmy stworzyć to uzbrojenie w odpowiedzi na rozmieszczanie przez USA systemu strategicznej tarczy antyrakietowej, która w perspektywie mogłaby faktycznie zneutralizować cały nasz potencjał jądrowy - wyjaśnił rosyjski prezydent. 

Według Putina, to co Rosji udało się teraz stworzyć, czyli system Awangard, można jedynie porównać ze skalą  prac nad bronią jądrową  w ZSRR. Prezydent Rosji chce zaszachować świat? 

Najnowsze