Putin

i

Autor: AP Putin

Wojna na Ukrainie

"Rosja szykuje się do kolejnej wojny". Niepokojące słowa sekretarza generalnego NATO

2023-02-14 13:20

Wojna na Ukrainie może nie skończyć się tak szybko, jak byśmy tego chcieli, bo przygotowania czynione obecnie przez Rosję - ostrzega sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem Władimir Putin obecnie szykuje się "do kolejnej wojny, nowych ofensyw i nowych ataków".

Władimir Putin według NATO szykuje się do nowej wojny. Jens Stoltenberg ostrzega

Już 24 lutego przypada pierwsza rocznica wybuchu pełnowymiarowej wojny na Ukrainie. Kiedy ona wreszcie się skończy? Czy są szanse na pokój i pokonanie Władimira Putina? Czy unikniemy następnego konfliktu militarnego? Nad tymi tematami zastanawiał się we wtorek, 14 lutego sekretarz generalny NATO. Wojna na Ukrainie może nie skończyć się tak szybko, jak byśmy tego chcieli, bo przygotowania czynione obecnie przez Rosję - ostrzegł Jens Stoltenberg przed rozpoczęciem spotkania ministrów obrony Sojuszu w Brukseli. Co dokładnie powiedział sekretarz generalny NATO? "Nie widzimy żadnych oznak, że prezydent Putin przygotowuje się do pokoju, widzimy wręcz coś przeciwnego, przygotowuje się do kolejnej wojny, nowych ofensyw i nowych ataków" – powiedział Jens Stoltenberg.

Wojna na Ukrainie to "wojna na wyniszczenie"

"To jest wojna na wyniszczenie, a więc wyścig logistyczny" – dodał sekretarz generalny NATO. potem odniósł się do głośnego ostatnio tematu dyskusji nad możliwością przekazania Ukrainie myśliwców. Jens Stoltenberg stwierdził, że kwestia ta jest nadal przedmiotem dyskusji, a na razie należy przekazać władzom ukraińskim tę broń, która już została jej obiecana.

Listen to "Poznajemy historię Władimira Putina - najbardziej znienawidzonego człowieka świata" on Spreaker.
Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Nowy test dla mistrzów. Jest jeszcze trudniej

Pytanie 1 z 10
Oberżyna to...
Gen. Marek Dukaczewski: "Komisja likwidacyjna działała, gdy Polska już była w NATO. Taka wiedza była dla Rosjan bezcenna" [Express Biedrzyckiej]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają