Skandal w USA! Fundacja Joe Bidena to fikcja?

2020-11-17 12:00 zw
Joe Biden - wyniki wyborów w USA
Autor: AP Joe Biden - wyniki wyborów w USA

Jeszcze nie został zaprzysiężony na prezydenta, a już mamy pierwszy poważny skandal z jego udziałem! Jak ustalił "The New York Post", założona trzy lata temu fundacja Joe Bidena (78 l.) mająca szukać leku na raka wydała miliony na własne wydatki i pensje, a na badania... ani centa.

Szokujące doniesienia na temat fundacji Joe Bidena (78 l.)! Chociaż to zwykle Donald Trump (74 l.) wywoływał skandale i oburzenie, teraz nadeszła kolej na jego demokratycznego rywala, który pokonał go w wyborach prezydenckich w USA. Jak ustalił "The New York Post" na podstawie zeznań podatkowych, założona trzy lata temu fundacja The Biden Cancer Initiative mająca szukać leku na raka wydała miliony na własne wydatki i pensje, a na badania - zero dolarów.

Jak wynika z dokumentów, instytucja ta w ciągu dwóch pierwszych lat podatkowych swojego istnienia otrzymała łącznie ponad 4,8 miliona dolarów, z czego przeznaczyła ponad 3 miliony na pensje dla pracowników, milion na podróże, dalsze kwoty na inne wydatki. Na badania nad nowotworami nie przeznaczono ani centa! Fundacja została założona w 2017 roku i nosi imię syna Joe Bidena - Beau Bidena (+46 l.), który w 2015 roku zmarł na raka mózgu. Tak wtedy określano cel jej istnienia w materiałach prasowych: "The Biden Cancer Initiative będzie rozwijać i realizować projekty związane z zapobieganiem, wykrywaniem i leczeniem nowotworów".

Psychika a choroba nowotworowa
Najnowsze