Szok! Grad wielkości piłek do baseballa. Zdewastowane miasto

2021-10-13 10:00

Kataklizm przetoczył się przez Stany Zjednoczone! W Oklahomie uformowało się aż dziesięć potwornych tornad. Najstraszniejsze sceny rozgrywały się w mieście Norman, gdzie spadł grad wielkości piłek do baseballa, dewastując domy i samochody. Odwołano zajęcia w szkołach. Eksperci tłumaczą, co było przyczyną katastrofy pogodowej.

Gradowy kataklizm w Stanach Zjednoczonych! W niedzielę i poniedziałek przez południową część kraju przetoczyły się potężne burze. Uformowało się aż dziesięć różnych tornad, wichura zrywała dachy i łamała drzewa jak zapałki. Najstraszniejsze sceny rozgrywały się w mieście Norman w stanie Oklahoma, gdzie spadł grad wielkości piłek do baseballa, dewastując domy i samochody. Było to około 30 kilometrów na południe od Oklahoma City. W mediach społecznościowych mnożą się zdjęcia gradowych kul, które ledwo mieściły się na dłoni dorosłego mężczyzny. Odwołano zajęcia w szkołach w Coweta, ponieważ placówki muszą oszacować swoje straty, tysiące ludzi nadal pozostaje bez prądu. Co się stało?

NIE PRZEGAP: Dramatyczny apel Demi Lovato! "Nie obrażajcie KOSMITÓW!"

NIE PRZEGAP: Szokujące słowa o synu księżnej Kate! Tego nikt nie wiedział o George'u

Sonda
Czy byłeś świadkiem bardzo silnego gradobicia?

Jak wyjaśnia Chuck Hodges, meteorolog z National Weather Service, ekstremalne nawet jak na południowe Stany zjawiska to efekt zderzenia wyjątkowo silnego frontu pogodowego z dużą ilością wilgotnego powietrza. Tornada i grad dotknęły także stany Arkansas, Kansas, Missouri, Illinois, Wisconsin i Teksas. Na szczęście mimo wielu zniszczeń jakimś cudem nikomu nic poważnego się nie stało i nikt nie zginął.

NIE PRZEGAP: Tom Cruise ma nową twarz! Trudno go poznać, co on sobie zrobił?!

NIE PRZEGAP: Dramat królowej Elżbiety II! Nigdy nie zobaczy prawnuczki

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE