SZOK w Rosji! Rząd podał się do dymisji

2020-01-15 16:39 md
Vladimir Putin
Autor: AP Photo Vladimir Putin

Rząd Rosji podał się do dymisji. Taka jest decyzja premiera Dmitrija Miedwiediewa po zapowiedziach Władimira Putina dot. zmian w konstytucji. Obecny rząd będzie pracował do momentu wyłonienia nowego składu. Obecny premier będzie zostanie zastępcą szefa prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa.

Przed rezygnacją, premier Rosji spotkał się z Władimirem Putinem. Putin chce zmienić konstytucję: zmniejszyć pełnomocnictwa prezydenta i zwiększyć kompetencje Zgromadzenia Federalnego. W sprawie zaproponowanych zmian odbędzie się referendum. Zdaniem obserwatorów, Putin przygotowuje się w ten sposób do pozostania u władzy po kadencji która zakończy się w 2024 roku.

CZYTAJ: Putin przemówił. Swym prawdziwym głosem [MOCNY KOMENTARZ]

Agencje rosyjskie dodają również, że Putin mianuje Miedwiediewa zastępcą szefa Rady Bezpieczeństwa. Zdaniem mediów, nowym premierem Rosji nie będzie już Miedwiediew. Prasa nie podaje kto nim zostanie.

Obecny rząd został powołany w maju 2018 roku. A Miedwiediew jest premierem od 2012 roku. Wcześniej przez cztery lata był prezydentem Rosji, a Putin premierem.

Najnowsze